ANKARA’DAN ROMANLAR’A EĞİTİME DESTEK SÖZÜ

Kocaeli Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Ahmet Çokyaşar ve Başkan Yardımcısı Bayram Denizci diğer illerin dernek temsilcileri ile birlikte Ankara’...

BÜYÜT

Kocaeli Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Ahmet Çokyaşar ve Başkan Yardımcısı Bayram Denizci diğer illerin dernek temsilcileri ile birlikte Ankara’ya giderek Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Doç. Dr. Kemal Biçerli’yi ziyaret ettiler.

Ziyarette Başkan Ahmet Çokyaşar, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Roman Mahallelerinde eğitime daha fazla önem vermesini, yaz boyunca da okullarda kursların devam etmesini istedi. Ayrıca Çokyaşar Milli Eğitim Bakanlığı’nın mahallelerde çocukların derslerini yapabileceği bilgi evleri gibi yerlerin açılmasını gerektiğini söyleyerek Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni örnek gösterdi. Biçerli, Halk Eğitim Müdürlüklerinin kendisine bağlı olduğunu ve gerekli çalışmaların yapılması için talimat vereceğini, okulların yaz boyu açık olabileceğini ekip ve ekipmanlarıyla mahallelere destek vereceklerini söyledi.

BAKAN’A İLETİLECEK
Konuyu Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’e taşıyacağını sözlerine ekleyen Doç.Dr. Kemal Biçerli “Bu konuda Bakan Bey mutlaka gerekli hassasiyeti gösterecektir” dedi. Çokyaşar, Meclis’e Roman Araştırma Önergesi veren MHP Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz’a da teşekkürlerini ileterek görüşmelerini tamamladıktan sonra Avrupa Birliği Bakanlığı Proje uygulama Başkanı Bülent Özcan ile de görüştükten sonra Kocaeli’ne döndü.

11 Haziran 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR