SANTEK 2016 kapılarını açtı

TÜYAP tarafından hazırlanan SANTEK 2016 Sanayi ve Teknoloji fuarı açılışında Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu “Kocaeli’nde sadece üretimin çoğal...

TÜYAP tarafından hazırlanan SANTEK 2016 Sanayi ve Teknoloji fuarı açılışında Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu “Kocaeli’nde sadece üretimin çoğalmasını değil üretimde öncü olmayı, beklenilen hedeflere katkı sağlamayı çok istiyor ve bunun için çalışıyoruz. En önemli hedefimiz yerli otomobil, milli tank gibi artık millileştirilen bir üretime sahip olunmalı” dedi.

 

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) ve Kocaeli Sanayi Odası (KSO) tarafından organize edilen, TÜYAP tarafından hazırlanan SANTEK 2016 Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı açılışı Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi'nde yapıldı. Yoğun katılımın sağlandığı açılışa Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, AKP Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, KOTO Başkanı Murat Özdağ, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, TÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal, TÜYAP Anadolu Fuarları Anonim Şirketi Genel Müdürü Cihat Alagöz, Tuğamiral Hasan Kulaç, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler ve çok sayıda kişi katıldı.

 

ice111-011.jpg

 

'30 BİN ZİYARETÇİ'

Açılış töreninde konuşan TÜYAP Anadolu Fuarları Anonim Şirketi Genel Müdürü Cihat Alagöz, "Santek 2016 Sanayi ve Teknoloji fuarında ana temel olarak üretim makineleri, imalat endüstri, Enerji, Elektrik, Elektronik, Otomasyon, Demir Çelik ve Demir dışı metaller, Yapı Malzemeleri ve Teknolojileri, İş ve İnşaat Makineleri ana konu başlıkları altında gruplanmış, ülkemizin alanında en önde gelen 250 firma ve firma temsilciliğini, 30 bin profesyonel ziyaretçi ile buluşturmayı hedefliyoruz" dedi.

santek333.jpg

 

KOCAELİ ÇOK ÖNEMLİ

TÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal ise "Bizlere verdiğiniz olduğunuz destek bizleri gerçekten mutlu ediyor. Bu fuarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 7 yıl içerisinde yurt içi ve yurt dışında çok ciddi fuar çalışmalarına imza attık. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz ve savuma alanında yerli üretimi teşvik eden bu fuarın desteklenmesi bizleri de oldukça sevindiriyor. Diğer taraftan Kocaeli'nin gelişmiş sanayisi ile çok farklı bir yer olduğu ve Türkiye'yi geleceğe taşıması noktasından önemli bir yere sahip olduğunu düşünüyoruz" açıklamasında bulundu.

 

'BAŞARILI İŞ BİRLİKLERİ'

 

muratt.jpg

 

KOTO Başkanı Murat Özdağ "Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz; SANTEK’16’ya katılımın giderek artması bizleri mutlu ediyor. Hem alansal, hem de katılan firma sayısı bakımından Fuarın en büyüğünü bu yıl gerçekleştiriyoruz. Kocaeli olarak bunun mutlu gururunu yaşıyoruz. SANTEK’16; 12 bin m2 alan üzerinde, 3 büyük holde, toplamda 250 stant ile gerçekleşiyor. Bu fuar ile en büyük beklentimiz; firmalarımızın başarılı işbirlikleri kurmalarıdır" ifadelerini kullandı.

 

DENİZ KUVVETLERİDE KATILDI

Konuşmasına devam eden Özdağ “Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, ASELSAN, ROKETSAN ve Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği (SAHA) bulunuyor. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 400 m2 stant ile katılıyor.  Fuarda yurt dışından ithal ettikleri tüm ürünleri sergileyecekler. Bu holde; savunma sanayine tedarikçi olabilecek firmalarımızı, savunma sanayinin liderleri ile bir araya getiriyoruz. Bu kapsamda gerçekleştirilecek olan ikili iş görüşmelerinin 300’e yaklaşmasını bekliyoruz. Diğer taraftan, yaklaşık 1000 m2’lik alanı derneklere, üniversitelere, üniversitelerimizin TTO’larına ve kamu kuruluşlarına ayırdık. Tüm kamu kuruluşlarına ücretsiz yer vererek, üniversite-kamu-sanayi işbirliğini gerçekleştirmek için bir platform oluşturmayı amaçladık. Buradan da özellikle teknolojik işbirliklerinin geliştirilmesini bekliyoruz" dedi.

 

'ÜRETİMİN LİDERİ KOCAELİ'

 

ayhan-005.jpg

 

KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, "Bu yıl SANTEK’16’yı TÜYAP ile düzenliyoruz. TÜYAP’ın 35 yıllık fuar, sergi ve kongre düzenleme tecrübesine ve deneyimine güveniyoruz. TÜYAP’ın SANTEK Fuarını daha ileri noktalara taşıyacağına inanıyoruz. Sanayinin, teknolojinin lideri olan ilimizde, SANTEK’16 fuarı, tüm sanayi kuruluşlarımızın ticaretine bir canlılık getirecek.  Henüz yeni bir fuar olmasına rağmen ilginin ve talebin yüksek olması bizleri heyecanlandırıyor. SANTEK’16 şehrimizin görünen yüzü ve markası olacak.  İnanıyorum ki önümüzdeki yıllarda Fuarımız için bu alan yetmeyecek. Daha büyük alana ihtiyacımız olacak ve Kocaeli daha büyük bir etkinliğin ev sahipliğini üstlenecek" açıklamasında bulundu.

 

İSTEDİĞİMİZ GİBİ DEĞERLENDİREMİYORUZ

karaosmanoglu-002.jpg

 

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu "Fuarımızın hayırlı olmasını diliyoruz. Kocaeli Türkiye'nin en hareketli ve en çok üreten illerindendir. Üretimin ve ticaretin olduğu bu tür illerde böylesine fuarlar daha çok yapılmalıdır. Ancak biz bu fuar alanını maalesef bu güne kadar istediğimiz gibi değerlendirilmiş değiliz. Bu anlamda TÜYAP gibi fuar alanında ciddi çalışmaları olan bir yapının da bu anlamda yanımızda olmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

 

'ÖNCÜLÜK EDEN ŞEHİR'

valii-001.jpg

 

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise “Sadece ilimiz için değil ülkemiz içinde anlamlı bir buluşma olan SANTEK 2016 fuarında olmaktan mutluyum. Kocaeli sadece il ve bölge ölçeğinde değil, Türkiye'nin 2023 hedefine ulaşmasında öncülük eden, etkiyen, belirleyen bir şehirdir. Kocaeli’nde sadece üretimin çoğalmasını değil üretimde öncü olmayı, beklenilen hedeflere katkı sağlamayı çok istiyor ve bunun için çalışıyoruz. En önemli hedefimiz yerli otomobil, milli tank gibi artık millileştirilen bir üretime sahip olunmalı ve Kocaeli olarak bu perspektifte çalışmayı hedefliyoruz. Bu büyük organizasyona destek veren herkese teşekkür eder, emeklerinden dolayı herkese teşekkür ederim" dedi. Konuşmaların ardından açılışa katılan protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek SANTEK 2016 3.Sanayi ve Teknoloji Fuarı resmen hizmete açıldı.

 

Haber:Serkan BORLAK 

26 Mayıs 2016 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

erhan - sayın valim ne öncüsü allah aşkına, havaalanımızı çalıştırmaktan aciz bir şehir olduk, geldiğimiz nokta itibariyle hizmete susamış ama hizmet alamayan, istanbulun arka bahçesinden öte gidemeyen kısır döngüler şehri olduk.

Yanıtla . 0Beğen 26 Mayıs 14:28
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR