Doğan, 5 bin bisiklet dağlatacak

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan önümüzdeki günlerde ücretsiz olarak 5 bin adet bisiklet dağıtacağının müjdesini verdi. Siyasi gelişmelerden de bah...

BÜYÜTİzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan önümüzdeki günlerde ücretsiz olarak 5 bin adet bisiklet dağıtacağının müjdesini verdi. Siyasi gelişmelerden de bahseden Doğan’ın keyfi yerinde

Gazetemize bayram ziyaretinde bulunan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “Seçim çalışmaları için normal tempomun dışında farklı bir şey yapmıyorum. Zaten yoğun çalışıyoruz, tempolu çalışıyoruz. Haftanın 2-3 günü mahalleleri geziyorum. Bu kurum büyük bir müessese bir yandan da belediyeyi yönetiyorum. Seçimle ilgili olarak ekstra yaptığımı bazı görüşmeler var o kadar” dedi.

DAHA İYİ BİRİ ÇIKARSA ADAY OLMAM
“Şu ana kadar adaylıkla ilgili bir başvuru olmadı ancak ilerleyen süreçte göreceğiz. Adaylıklarla ilgili şu an hiçbir şey belli değil. Ancak adaylar çıkar. Tabi ki bazı kriterler önemli; bir teşkilatın bakış açısı, iki kamuoyunun bakış açısı ve üç Ankara’nın tercihi çok önemli. Herkes durumu değerlendirme aşamasında. Bu kriterlere uygun biri çıkarsa, bu görevi daha iyi yapacak biri çıkarsa aday olmam aksine inandığım kişinin arkasından yürürüm. Ben henüz adayım demedim”

BAYRAM SONRASI YENİ AÇILIŞLAR
Kurban Bayramı’ndan sonra yeni açılışların yapılacağını söyleyen İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan; “İlk etapta Kuruçeşme Pazarı, Kuruçeşme Kültür Merkezi ve Necati Gençoğlu Kültür Merkezi’ni açacağız. Bayram sonrası yapacağımız açılışlar arasında Akmeşe Mahalle Konağı, Akmeşe Spor Alanı, Akmeşe Işıklı Çeşme yer alıyor. İzmit Merkez’de ise İkizli Çeşme bölgesinin açılışları yapılacak. Belediye etrafındaki alanında düzenlemesi sona erdi. Şubat ayında Kadın Sosyal Yaşam Merkezi’nin açılışını yapacağız”.

5 BİN BİSİKLET DAĞITLACAK
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan bayram müjdeleri açılışlarla sınırlı değil. Doğan Şubat ayı içerisinde 5 bin adet bisiklet dağıtacaklarını söyledi. Doğan geçtiğimiz yıl kentte 10 bin bisikleti ücretsiz dağıtmıştı. Bisiklet kiralama noktalarıyla ilgili çalışmanın da sürdüğünü söyleyen Doğan, bisiklet kiralama projesini de yakında hayata geçeceğini müjdeledi. Doğan, “MARKA ile birlikte hayata geçirmek istediğimiz kiralık bisiklet projesi ihale edilmişti. Ancak ihaleyi kazanan firma batınca proje durduruldu. Önümüzdeki süreçte bu projeyi yeniden hayata geçireceğiz” dedi.

İZMİT’İN EN ÖNEMLİ MARKALARI
İzmit’in değerlerini sıralayan Nevzat Doğan, kentin markalaşmış değerlerini anlattı. En önemli değerlerden biri olan Pişmaniye’ye sahip çıktıklarını ve ulusal boyutta bir panayırla pişmaniyeyi tüm dünyaya tanıttıklarını söyleyen Doğan, “Gölkay Park bugün kentin markalarından biri haline geldi. Kültür Tepesi kentin markası haline geldi, bisiklet şehrin markası haline geldi. Ve Kocaelispor bu kentin bir markasıdır ona da sahip çıkıyoruz. Önümüzdeki günlerde de yapımı tamamlanacak olan Kadın Sosyal Yaşam Merkezi’de İzmit’in yeni markalarından biri olacak.

KOCAELİ SPOR’A DEĞER VERİYORUZ
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kocealispor’a 3 yıldır en iyi malzemeleri veriyoruz. Maçlarda futbolculara galibiyete 500 TL, beraberlikte ise 250 TL pirimi veriyoruz. KEV tesisleri de büyük ihtimalle takıma geri verilecek. Takıma gerek tesis gerekse malzeme açısından destek olduk. Olmaya devam ediyoruz. Kişiye endeksli yürütülen kulübün kurumsallaşmaya ihtiyacı var. Bunun için elimizden geleni yapıyoruz. Sayın valimiz de destek verecek ve bayram sonrası KOTO ve ticaret odasıyla da görüşeceğiz” dedi.

14 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR