Pekcan, Başbakanı sörfçüye benzetti

Ay Işığı Derneği’ne konuk olan Erol Pekcan, 12 milyon insanın yardımlarla ayakta kaldığını belirterek, bu durumla övünen AKP’yi eleştirdi. Pekcan, Baş...

BÜYÜT

Ay Işığı Derneği’ne konuk olan Erol Pekcan, 12 milyon insanın yardımlarla ayakta kaldığını belirterek, bu durumla övünen AKP’yi eleştirdi. Pekcan, Başbakan Erdoğan’ı sörfçüye benzeterek siyasette çok kıvrak olduğunu ima etti.

Ay Işığı Yetim ve Öksüz Çocuklar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin geleneksel hale getirdiği cumartesi kahvaltısı dün fuar içinde bulunan dernek binasında yapıldı. Dernek Başkanı Cihat Kaçamer’in ev sahipliğini üstlendiği kahvaltının bu haftaki konuğu HAS Parti İl Başkanı Erol Pekcan olurken, AKP Milletvekili Aday Adayı Şemsettin Ceylan da kahvaltıya katıldı. Kahvaltıda AKP’nin ekonomi politiğine ağır eleştiriler yönelten HAS Parti İl Başkanı Erol Pekcan, insanların yardımlarla yaşamaya mecbur bırakıldığına dikkat çekerek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yardımların artmasıyla övünmesini eleştirdi, “Bu durum acı bir tablodur. Başbakanı sörfçüye benzetiyorum. Dalgada nasıl davranacağını biliyor” dedi.

“BAŞBAKAN, SÖRFÇÜ GİBİ”
Ay Işığı Derneği’ne yapılan eleştiriler nedeniyle yardım derneklerine haksızlık edildiğini söyleyerek sözlerine başlayan Pekcan, “Bilip bilmeden haklarında eleştiriler yapılıyor. Ortada birçok yardım derneği var. Bu dernekler eleştiri oklarına hedef olmamak için neler yaptıklarını şeffaf bir biçimde ortaya koymalılar” dedi. Pekcan daha sonra AKP’yi eleştirerek, “Şimdi Türkiye’deki 12-13 milyon insan, başkalarının yadımları tarafından yaşamlarını sürdürüyor. Yardım alabilmek için başkanların, siyasetçilerin gözünün içine bakıyor. Bu yüzden Türkiye’nin sosyal yapısı çürümeye yüz tutmuş durumda. Başbakan Erdoğan’ı siyasette tutarsız olduğu için bir sörfçüye benzetiyorum. Dalgada nasıl davranacağını biliyor. Ancak geçmişini ve şimdiki halini unutmamalı. Asıl görevi ne ise onu tam anlamıyla yerine getirmeli” şeklinde konuştu.

AY IŞIĞI’NI TEKRAR ANLATTI
Dernek Başkanı Kaçamer, geçen haftaki konukları MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak’ın AKP’ye yönelttiği ağır eleştiriler sonrası derneğe verilen tepkilerden büyük üzüntü duyduklarını dile getirdi. Kaçamer, haber ve Ay Işığı Derneği hakkında yapılan eleştirilerin derneği tanımayanlar tarafından yapıldığını belirterek, “Biz yaptığımız yardımları mümkün olduğunca görsel olarak yayınlamıyor, ihtiyaç sahiplerini göz önünde tutmamaya çalışıyoruz. Özellikle Ramazan aylarında birkaç koli erzak yardımında bulunup gazetelerde boy boy fotoğraf veren bir sivil toplum kuruluşu asla olmadık” dedi. Kaçamer, “Bu dernekte ben dahil başkanlık yapan 4 kişiden sadece bir tanesi siyasetle uğraşıyor. Kendisi de siyasette aktif olduğu dönemde dernek başkanlığından istifa etti” diye konuştu.

02 Nisan 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR