Solakoğlu, Gebze basınıyla buluştu

CHP Kocaeli Milletvekili aday adayı Solakoğlu, önceki gün Gebze yerel basınıyla Gebze merkezde bulunan Antik Cafe’de bir araya gelerek, ülke ve kent...

BÜYÜT

CHP Kocaeli Milletvekili aday adayı Solakoğlu, önceki gün Gebze yerel basınıyla Gebze merkezde bulunan Antik Cafe’de bir araya gelerek, ülke ve kent gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

Basın toplantısında Solakoğlu’na; Gebze eski ilçe Başkanı İsmet Kara, Darıca eski İlçe Başkanı Baykal Kaya, Çayırova eski İlçe Başkanı Oruç Gökbulak, Gölcük CHP eski ilçe Başkanı Caner Uzuner, CHP Gebze eski Belediye Meclis üyesi Abdullah Yılmazer,  CHP eski İl yönetim kurulu üyesi Yılmaz Uçak, CHP eski il Genel Meclis üyesi Dursun Genç, CHP Gölcük eski Belediye Meclis üyesi İlker  Solakoğlu ve Çayırova Belediye eski meclis üyesi Fahrettin Gökbulak eşlik ettiler.

 

Konuşmasına kendisini tanıtarak başlayan Solakoğlu, 1989 yılından beri CHP’nin içinde bulunduğunu, örgütlerde görev yaptığını ve geçtiğimiz iki dönem Kocaeli Baro Başkanlığını yaptıktan sonra Baro Başkanlığına tekrar aday olmadığını belirtti. Solakoğlu, İlk kez siyaseten bir yere aday olduğunu söyleyerek; “Amacım 27 yıllık mesleki ve Baro Başkanlığı görevinde edindiğim bilgi ve tecrübeyi halkımla, partilimle paylaşmak. Bugün sizlerin karşısına Kocaeli CHP Milletvekili aday adayı olarak çıktım. Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. AKP, 2010 yılına kadar Demokrasi havarisi gibi davranıp insanlarımızı kandırdı. Önce HSYK’yı değiştirerek kendi yandaşlarını yerleştirdiler. Sonrasında ise, Hukuku, kanunları kendine göre değiştiren, hukuk sistemini alt üst eden bir parti haline dönüştü. İç Güvenlik Yasası ile yapmak istedikleri tek şey muhalif sesleri ve hareketleri bastırmak.  170 yıllık geleneği olan Parlamenter Sistemi bir günde değiştirip ‘Türk Usulü Başkanlık Sistemi’  adı altında  ‘Sultanlık’ getirilmek isteniyor” dedi.

 

İŞSİZLİK VE YOKSULLUK KADINA ŞİDDETİ TETİKLİYOR

CHP Kocaeli Milletvekili aday adayı Av. Tamer Solakoğlu, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü; “CHP, AKP’nin bu sevdasına dur diyecek tek partidir. Hedefimiz, Cumhuriyet değerlerinin yok etmeye çalışanlardan ülkemizi kurtarmaktır. Bu yüzden iktidar olmayı hedefliyoruz. Halkımıza zenginleşmeyi değil, yoksulluğunu sürdürülebilir kılmayı vaat eden ve kendileri ve yandaşları zenginleşen AKP’yi halkımıza anlatacağız. Biz halkımızın zenginleşmesini istiyoruz. Bütün amacımız bu. Bunun için politika ve projelerimiz var. Ülkemizde İşsizlik, yoksulluk had safhada olduğundan kadına şiddet yükseliyor. Bunu sebebi işsizliktir, bunun sebebi yoksulluktur, bunun sebebi evine ekmek getiremeyen, borcunu ödeyemeyen erkektir. Yapmamız gereken ülke insanımıza daha iyi şartlarda yaşamasını sağlamaktır”

 

TAŞERON İŞÇİSİ VE EMEKLİ HAK ETTİĞİ DEĞERE KAVUŞACAKTIR

Av. Tamer Solakoğlu konuşmasının devamında CHP’nin projelerinden bahsetti. Solakoğlu, “Taşeron işçi sorununu çözmeye kararlıyız. Genel Başkanımız 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle CHP’li belediyelerde taşeron işçi kalmayacağını sözünü verdi. Genel Başkanımızın bu sözü üzerine birçok CHP’li belediyede taşeron işçisi, kadrolu işçi oldu. İşçimizin, emekçimizin sorununu anacak biz çözeriz. İktidarın emekliye verdiği değer ortada. Genel Başkanımız sahipsiz kalan emeklilerimize maaş artışı ve ikramiye sözü vermiştir. CHP iktidarında verilen sözler yerine getirilir. Bu kent iyi yönetilmiyor. 13 Belediye olmasına rağmen, sanayi kenti Kocaeli 10 üretip 1 alıyorsa bu kent sahipsiz demektir. Sanayi kenti Kocaeli hak ettiği yatırımı alamıyorsa bu kenti yönetenlerin suçudur. Demek ki bu kent iyi yönetilmiyor. Bunları Baro Başkanlığım sürecinde daha iyi gördüm. Bu yüzden sorumlu bir birey olarak bu sorumluluğa ortak olmak adına taşın altına elimi koydum ve aday adayı oldum. CHP beni sıralamaya koysa da koymasa da sıralamada yerimi almış bir aday gibi çalışacağım” dedi.

24 Mart 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR