SP’li Gürsoy: Milletin gündemi başka

Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanı Samet Gürsoy haftalık değerlendirme toplantısında hükümeti eleştirdi. Gürsoy, milletin gündemi işsizlik, ekonomik d...

Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanı Samet Gürsoy haftalık değerlendirme toplantısında hükümeti eleştirdi. Gürsoy, milletin gündemi işsizlik, ekonomik dar boğaz, güvenlik ve terördür” dedi. İlçe binasında basın mensuplarını karşısına çıkan İlçe Başkanı Gürsoy “Ülkemiz 7 Haziran seçimleriyle başlayan 1 Kasım seçimleri sonrasında da devam eden sıkıntılı günleri yaşamaya devam ediyor. İktidarın gafletiyle arttırdıkları terör hala ülkemizde kol gezmektedir. Hala şehit haberleri maalesef ki gelmektedir. Sosyal yapı çökmüş durumdadır” dedi.

 

MİLLETİ KANDIRMAK

İşsizlik gençlerimizin korkulu rüyası olmuştur diyen Gürsoy “Türkiye milyonca Suriye’li mülteciyi barındırmaktadır. Dış politika iflas etmiş durumdadır. Borçlanma almış başını gitmiş. Eğitim sistemimiz tarumar edilmiştir. Bunca sıkıntı yokmuş gibi ne yazık ki ülkenin gündemi Başkanlık Sistemi’ne kilitlenmiştir. İnsanımızın asıl gündemi işsizlik, ekonomik dar boğaz, güvenlik ve terördür. Bunların haricinde ortaya konan gündem oyalamaktır, milleti kandırmaktır” açıklamasında bulundu. 

 

İKTİDARIN BECERİKSİZLİĞİ

Mevcut iktidar söylem olarak, yürürlükte ki sistemin Türkiye’ye dar geldiğini, yaşanan problemlerin artık cevap veremediğini iddia etmektedir diyen İlçe Başkanı Gürsoy “Oysa ki bugün milletin asıl gündemi olan işsizlik, ekonomik sıkıntı, terörü bertaraf edememenin nedeni mevcut sistem değil iktidarın beceriksizliğidir” ifadelerini kullandı.

 

BENİM TERCİHİM DEĞİL

Başbakan Davutoğlu’nun görevi bırakma kararı gündemi sarsan en önemli olaydı diyen Gürsoy “Yaşanan bu olan elbette ülkemiz adına üzüntü verici bir durumdur. Ülkenin seçilmiş Başbakanı “Benim tercihim değil” diyerek görevi bırakması Türkiye siyaseti açısından talihsizliktir. Geçmişte “Türkiye kimin yöneteceğine millet karar verir” diyen Davutoğlu ne yazık ki milletin emanetine sahip çıkmamış, mutlu azınlığın kararına razı gelmiştir” dedi.

 

KENDİ MENFAATLERİ

AKP kadrolarının kendi aralarında ne yaşadıkları bizleri zerrece ilgilendirmemektedir diyen Gürsoy “Bizi ilgilendiren milletimizdir, ülkemizdir. Bu yaşanan keyfi uygulamanın bedeli milletimiz ilk etapda doların, altının yükselmesiyle ödemiştir ve farklı durumlarla da ödemeye ne yazık ki devam edecektir. Bizi asıl ilgilendiren husus budur. Kendi menfaatlerini, milletin menfaatleri önünde tutanlar elbette kaybetmeye mahkumdur” açıklamasında bulundu.

 

İZMİT’İN DURUMU

Yerel yönetimde ise ne yazık ki genelde olduğu gibi asıl gündemi örtbas durumu vardır diyen İlçe Başkanı Gürsoy “Ufuksuz ve günü kurtarma derdinde olan İzmit Belediyesi vardır. Belediye tarafından yapılan çalışmaları takip ettiğimiz zaman yapılan tek işin bisiklet dağıtmaktan öteye gitmediğini görmekteyiz. İzmit’in sorunları gündeme getirilmek yerine sümen altı edilmektedir. İzmit’İn ulaşım, trafik, imar problemlerinin hemen çözülmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kocaeli’ye gelişini de değerlendiren İlçe Başkanı Gürsoy “Cumhurbaşkanı her yere gidebilir. Büyükşehir Belediyesi tarafından 15 projenin açılışı yapılacak deniliyor. Bu projeler nerededir. Yapılan çalışmaları bizde merak ediyoruz. Baktığınız zaman görünürde hiçbir şey yoktur” dedi. Serkan BORLAK            

11 Mayıs 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR