Ayyıldız: Vekiller ekip kurmalı

Herkesin merakla beklediği TBMM’ndeki yemin töreni sonrasında Ayyıldız, AKP Kocaeli milletvekillerini analiz etti. İşte analizin detayları;   Fikri...

BÜYÜT

Herkesin merakla beklediği TBMM’ndeki yemin töreni sonrasında Ayyıldız, AKP Kocaeli milletvekillerini analiz etti. İşte analizin detayları;

 

Fikri IŞIK: Kocaeli siyasetinde, aslan kadar güçlü, tilki kadar kurnaz. Onun haberi olmadan Kocaeli'de kuş uçmaz. İl Başkanlığı döneminden beri bir ekibi vardır ve bu ekibini hiç dağıtmamıştır. Ekibine kadar çok vefalıdır. Siyasi tabirle tabiri caizse ekibini ihya etmiştir. Çemberi çok dar tutar; ekibe çok kişiyi dahil etmez. Ekibinde işe girmeyen, ihale almayan, makam sahibi olmayan kimse kalmamıştır. Vefa'lıdır yani anlayacağınız. Heee bu arada çok zekidir ve hafızası çok kuvvetlidir. Sizi bir kere görsün ismini öğrensin yıllar sonra isminizle hitap eder.

 

Radiye SEZER KATIRCIOĞLU: Duygusal yorum yapmamaya gayret edeceğim. Malum artık herkes biliyor bende ki yeri çok farklı o nedenle objektif olmaya gayret edeceğim. Mütevazi bir yapısı var, hanım hanımcık oturmasını kalkmasını biliyor. Geniş siyaseti benimsiyor. Lakin ekip siyasetini öğrenmesi gerekiyor bir ekip kurması gerekiyor ve ekibine sahip çıkması gerekiyor. Kadınların Ankara'da ki tek temsilcisi bu anlamda da iyi adımlar atması gerekiyor. Teşkilatta nasıl ki Fikri'ciler deniliyorsa Radiye'ciler ekibini kurmazsa aynı bundan önce ekibi olmayanlar gibi silinip gider. Kocaeli adına seçilebilecek en iyi bayan aday olduğunu aday adayıykende söylüyordum.Gerçekten çok donanımlı..

 

Zeki AYGÜN: Teşkilatın Zeki abisidir. Samimidir, içtendir. Gidin yanına derdinizi anlatın eğer ki yapabileceği birşey varsa yardım etmeye çalışır. Listede olması teşkilat adına büyük sürpriz olarak görüldü. Aynı olay Sayın Muzaffer Topçu'da da yaşanırdı. Listede olmayacağı hep tahmin edilir ama listede hep olurdu. Sayın Zeki Aygün sürükleyici motor görevi yapacak veyahutta özel taraftarları olacak bir vekil değildir.

 

İlyas ŞEKER: “Karınca vekil'' lakabını taktım ben ona. Abi vereceksin işi gözün arkada kalmayacak. Çok çalışkan ve bir o kadarda dürüst. Lakin konuşurken kulağınızı ağzına getirmezseniz hiç bir şey anlayamazsınız. Çok kısık sesle konuşur ve cümleleri boğar. Aynı şekilde sürükleyici bir özelliği yoktur.

 

Mehmet Akif YILMAZ: Neden listeye alındığını Çemizkezek camisinin hocası bile biliyordur. Babası sayın Şevki Yılmaz'ın sayın Erdoğan ile olan ikili hukukundan dolayı listeye alınmıştır. Lakin sempatik tavırları var, sıcakkanlı ve çok samimi duruyor. Babası varken sırtı yere gelmez. Ne getirmiştir ne götürmüştür orası muamma !!

 

Cemalettin KAFLI: Bana deseler ki mütevaziliğin ve ALLAH korkusu ile siyaset yapmanın adını söyle deseler ''CEMALETTİN KAFLI'' derim. Aniden telefonunuz çalarsa sayın Cemalettin Kaflı arıyor olabilir. Ya da caminizde köşede tek başına namaz kılan bir vekil görürseniz kesin Cemalettin Kaflı başkandır. Sürükleyici midir iş bitirici midir orası muamma, pek elini masaya vurup ''Bu çocuğun işini ya da bu vatandaşın işini yapacaksınız'' tarzı yoktur. Mülayim bir şekilde ricayla yaptırmaya çalışır tabi ki ne kadar etkili olur bilinmez.

 

İşte vekillerimizi artısıyla eksisiyle analiz ettik. Lakin tekrardan söylüyorum eğer ki vekillerimiz kendilerine ''Fikri Işık Taktiği'' olan ekip siyasetini benimsemezse işleri çok zor olur.... Özellikle sosyal medya da onların çalışmalarını reklam edebilmeleri onlar hakkında çıkan yalan haberleri çürütme anlamında ''Sanal Tim Ekibi '' kurmaları ayrıca teşkilat içerisinde ekibim dedikleri insanlara sahip çıkmaları gerekmektedir.yoksa bir dönemlik vekil olarak kalırlar.

24 Haziran 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

öz kandıralı - ey gökhan ; KANDIRAnın durumu ne olacak, kim kandıraya el atacak, göç nasıl önlenecek, kalndıranın kalkınmasına kim öncü olacak, bu zatı muhteremler emin olun ki sadece kendilerini kalkındıracaklarını görür gibiyim, ,inşaallah yanılırım, ama 4 yıl sonra neticeyi görürüz.

Yanıtla . 0Beğen 24 Haziran 16:14
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR