Başkan Köken’den şehit ailesine ziyaret

“BU VATAN SONSUZA KADAR YAŞAYACAK” Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Dağ ve Komando Tugayı 4’üncü Dağ Komando (Yüksekova/Hakkari) emrinde görev...

BÜYÜT

“BU VATAN SONSUZA KADAR YAŞAYACAK”

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Dağ ve Komando Tugayı 4’üncü Dağ Komando (Yüksekova/Hakkari) emrinde görevli iken, 23 Şubat 2008 tarihinde Irak’ın kuzeyinde icra edilen operasyonda terör örgütleri mensupları ile çıkan çatışmada şehit olan Serkan Çakal’ın ailesini ziyaret etti.

 

“ŞEHİTLERİMİZ EBEDİYEN VAR OLACAKTIR”

Köken, “Şehitlerimiz bizler için kutsaldır. Vatanın tek parça toprağı için gözlerini kırpmadan canlarından vazgeçen kardeşlerimize borcumuzu ödeyemeyiz. Kimimiz öğretmen, subay, kimimiz başkan ve kaymakamız. Bizler görevlerimizi yerine getirerek onların bizlere emanet ettiği bu vatan topraklarına sahip çıkacağız” dedi.

 

“EĞLENCE YAPMAK İSTEMEDİK”

Şehidin eşi Zeynep Çakal ise, “Bizi yalnız bırakmayıp geldiğiniz için çok teşekkür ederiz. Yaşanan üzücü olaylardan dolayı oğluma sünnet eğlencesi yapmayı istemedik. Bu nedenle de kimseye haber vermedik. Buna rağmen duyup geldiğiniz için ayrıca memnun olduk. Bizleri çok sevindirdiniz” diyerek ziyaretten duyduğu sevinci paylaştı.

 

"GÖNLÜMÜZDE SAYGIN BİR YERİ VARDIR"

Başkan Köken; “Halkın güvenliği, ülkenin huzuru için şehit olan kardeşimizin gönlümüzde saygın bir yeri vardır. Her zaman da olacaktır” diyerek şehitlerimizin sonsuza kadar yaşayacağını belirtti.

25 Ağustos 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR