“Valiye güvendim yine evsizim, yine evsiz!”

46 yaşındaki Güler Kolay, 3 çocuğu ile Vali Ercan Topaca’ya Toki konutları konusunda güvendiğini sonrasında ise unutulduğunu belirterek isyanını dile...

BÜYÜT

46 yaşındaki Güler Kolay, 3 çocuğu ile Vali Ercan Topaca’ya Toki konutları konusunda güvendiğini sonrasında ise unutulduğunu belirterek isyanını dile getirdi. Yıllar önce eşinden ayrıldığını belirten Kolay, geçtiğimiz günlerde kura çekimi yapılan Arızlı Toki konutları için kendisine yüzde yüz özürlü kızı olmasından ve maddi durumunun iyi olmamasından dolayı oturmaya önceliğiniz var yazısının verildiğini ancak kendisinin konutlara yerleştirilmediğini belirtti.
 
YÜZDE YÜZ ENGELLİ KIZI VAR
Gülay Kolay, yıllar önce eşinden ayrıldı. 2 oğlu ve yüzde yüz engelli kızı ile kendi başına yaşamaya başladı. Maddi açıdan çalışması ve çocuklarına bakması gerektiği halde çalışmadığını belirten Kolay, “Ben, eşimden ayrıldıktan sonra çalışmaya çabaladım. Ama olmadı. Yüz de yüz engelli kızım ile geçinmeye çalışıyoruz” dedi.
 
‘MADDİ DURUMUM ÇOK KÖTÜ’
Yıllardır kirada oturduğunu ve güçlükle ödemelerini yaptığını belirten Kolay, “Şimdi  Yeni Doğan Mahallesi’nde Üstün Sokak’ta rutubet dolu bir evdeyim. Orada engelli çocuğum ile geçinme çabasındayım. Ancak çocuğum astım hastası ve evde sürekli krizler geçiriyor” dedi.
 
“BANA ÇIKACAĞI YAZIYORDU”
Yeni bir evde oturmak umuduyla Arızlı Toki konutlarına başvurduğunu belirten Kolay: “Özürlü evladımın olmasından ve maddi durumumun kötü olmasından dolayı konutlar için başvurdum ve bana valilikten yazı verdiler. Bu yazıda konutlar için öncesinde değerlendirmeye alındığımı bana çıkacağı yazıyordu”.
 
“ANCAK ÇIKMADI”
“Onlar bunu söyledikten sonra başvuru formumu doldurmam gerektiğini belirttiler. Ben de doldurdum ve konutların çekilişi için başvurdum. Çekiliş günü geldi bana umut veren ve çıkacağını belirtenlere güvenim boşa çıktı. Durumları çok iyi olan sağlık problemleri çekmeyen insanlara çıktı. Bana önceliğim var denilmesine karşın bana çıkmadı”.
 
“VALİLİĞE GÜVENMİŞTİM…”
“Bunun üzerine valiliğe gittim ve neden önceliğim oldu halde ev çıkmadı diye sormak istedim. Vali Yardımcısı Ali Sözen ile görüştüğümde kendisi bana “Yazık sana” diyerek başından gönderdi. Ama ben valiliğe güvenmiştim. Şimdi soruyorum başvuru maddelerinde de öncelik verileceği yazarken valilik beni çıkacağı konusunda umutlandırırken neden ihtiyacı olan bana çıkmıyor da diğer insanlara çıkıyor?”

17 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR