Hikmet Erenkaya’ya kahvaltılı destek

CHP İzmit Belediyesi Başkanlığı Aday Adayı Hikmet Erenkaya'ya dün Gültepe Mahallesi parti üyeleri ve delegeler tarafından destek amacıyla bir kahvaltı...

BÜYÜT


CHP İzmit Belediyesi Başkanlığı Aday Adayı Hikmet Erenkaya'ya dün Gültepe Mahallesi parti üyeleri ve delegeler tarafından destek amacıyla bir kahvaltı düzenlendi.
BU KAHVALTIYI HER MAHALLE VEREMEZ
Kahvaltıya başta Meclis üyesi adayı Utku Birinci, İl Başkan Yardımcısı Nejat Bahyan, eski mahalle muhtarı Naci Demiralp olmak üzere çok sayıda parti üyesi ve delege katıldı. Hikmet Erenkaya mahallelilere teşekkürlerini sunarak “Bu kahvaltıyı her mahalle veremez, her siyasetçi de böyle bir kahvaltıya gelemez” dedi. Gültepe Mahallesi'ndeki birlik beraberlikten de bahseden Hikmet Erenkaya bu mahalledeki sıcaklığı ve samimiyeti sevdiğini söyledi.
ÜYELERİN SORUNLARINI DİNLEDİ
Mahalleli parti üyeleri Hikmet Erenkaya'ya hem sorunlarını anlattı hem de sorularını sordular. İşsizlikle ilgili gelen bir soruya kendi yaşamından örnek vererek “Ben partiye 1987 yılında üye oldum. İlk etapta ben de zorluklar yaşadım, kabul edilmedim. Ancak pes etmedim ve hırsımla, mücadelemle buralara kadar geldim. Gençlerde de biraz istek olmalı. Ben buralara isteğim ve çabamla geldim, kendimi kanıtladım” cevap verdi. Bunun yanı sıra mahalledeki asosyallikten yakınan üyelere “Geçmiş yıllardaki çalışmalarımda bu bölgelerde elimden geldiği kadar bir şeyler yaptım. Gültepespor'a içimden gelerek inanılmaz maddi manevi yardımlar yaptım. İlk kez bir spor kulübüne bina yapıldı ve bunu ben yaptım. Eğer yine kısmet olursa sonuna kadar imkanlarımı kullanarak elimden gelen her şeyi yapacağım” dedi.
HEYECANIMI HİÇ KAYBETMEDİM
Son 50 yılda birçok siyasi görevde bulundum. Buna rağmen heyecanımı hiç kaybetmedim, sizden hiç kopmadım. Benim oyla işim yok, ben bu işi seviyorum, insanları seviyorum. Tek gayem sizlere, halka, gençlere hizmet etmek, güzel şeyler yapabilmek diyen Hikmet Erenkaya "Kazansak da kaybetsek de her zaman sizlerin arasında olmaya devam edeceğiz" diye de ekledi.
BİZİMLE YARIŞAMAZLAR
Şu anki belediye yönetimine de eleştirilerde bulunan Hikmet Erenkaya “Bizim 20 sene evvel yaptıklarımızı şimdi insanlara yeni diye yutturuyorlar. Belediyecilik konusunda bizimle yarışmaları mümkün olamaz. Yok günlerimizde bile belediyede en fazla parayı ödeyen bendim. Taşören’de de belediyede de aynı maaşı verdim, hiçbir zaman ayrım yapmadım. Diğer türlüsü köleliktir. Eğer gelirsem yine bu uygulamayı kaldıracağım çünkü sosyal demokrat bir insanın yapması gereken budur” diye vurguladı.
ÇALIŞKANLIĞIMIZ VİCDANIMIZ DÜRÜSTLÜĞÜMÜZ VAR
2004 seçimlerini kendi içimizdeki çekişmelerden dolayı kaybettik diyen Hikmet Erenkaya “Aslında asıl kaybeden halk oldu, biz şimdi o halk için yeniden çalışmaya geliyoruz. Bu sokaklar benim her şeyim, buraları AKP’den geri alacağız. Geçmiş yıllara oranla çok daha fazla çalışacağız. Bizim sadece çalışkanlığımız, vicdanımız ve dürüstlüğümüz var” diye belirtti.
ÖN SEÇİMDEN KORKMUYORUM
Ön seçimden korkmadığını belirten Hikmet Erenkaya halka sonuna kadar güvendiğini vurguladı. “Kim çıkarsa çıksın CHP'nin arkasındayız. Aramızdaki yarışın kazananı kaybedeni yok, asıl yarış 2014'te olacak” derken parti üyelerinin alkışlarıyla konuşması sık sık kesildi.

BİR AYAĞIM DAİMA FRENDE
Kahvaltı sonrasında partilileri selamlayıp, teşekkürlerini sunan Hikmet Erenkaya “Bir mahallenin böyle bir şeyi organize etmesi inanılmaz müthiş bir şey ve ben onur duyuyorum. Ben halktan hiç kopmadım, iyi günde kötü günde hep sizlerle oldum. Sizin sayenizde bir yerel siyasetçinin gelmesi gereken en üst noktalara geldim. Ancak ailemle olsun, kendimle ilgili olsun hiçbir rahatsız edici olayım olmadı. Yanlış yapmamak için bir ayağım daima frendedir. Beni hiçbir zaman barlarda pavyonlarda göremezsiniz. Benim militanlığım sadece sokaklarda olmak, halkın arasında halkla iç içe olmak, bunu da kimse engelleyemez" diye vurguladı.
BİZ ŞOV YAPMIYORUZ
Kahvaltı sonrasında Hicret Camisi çinisinin masraflarına yardım toplayan üyelere Hikmet Erenkaya da destek oldu. Geçtiğimiz yıllarda köyüne bir cami yaptığını dile getiren Erenkaya “Bizim inancımız onlarınkinden 50 kat fazla. Ancak biz onlar gibi şov yapmıyoruz” diye de ekledi.
Daha sonra Zabıtan Mahallesi Doğan Kıraathanesi'ne giden Hikmet Erenkaya oradaki halkla da çay içerek sohbet etti. Erenkaya son olarak geçirdiği akciğer enfeksiyonu nedeniyle hastaneye kaldırılan DİSK'e bağlı Emekli-Sen Marmara Bölgesi Sorumlusu İsmet Tunaboylu’yu hastanede ziyaret edildi.

30 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR