Zabıta’dan terazi denetimi

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 3516 sayılı Ölçüler ve Ayarlar Kanunu gereği kent merkezindeki iş yerlerinde terazi denetimi yaptı.İlgili...

BÜYÜT



İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 3516 sayılı Ölçüler ve Ayarlar Kanunu gereği kent merkezindeki iş yerlerinde terazi denetimi yaptı.

İlgili kanuna göre terazilerin periyodik muayenelerinin yaptırılmasının zorunlu olduğunu ifade eden yetkililer, beyan ve damga süresini doldurmuş terazilerle ilgili esnafların Ocak- Şubat ayının son gününe kadar belediyeye terazi beyanlarını vermeleri gerektiğini söyledi. Gerekli müracaatı gerçekleştirmeyenler hakkında beyan süresi dolmuş ve damgası geçmiş ölçü aleti kullanmaktan, 3516 sayılı kanun hükümlerine göre 1464 TL idari para cezası uygulanacağı da hatırlatıldı.

DENETİMLER SÜRECEK
Konuyla ilgili açıklama yapan İzmit Belediyesi Zabıta Müdürü Muhammet Ergin, “Pazarlarımızda, imalathanelerimizde hem hijyene yönelik, hem de ölçü ve ayar denetimlerimiz sürüyor. Cihazların damga ve mühürlerine dikkat edilerek esnafımız uyarılıyor. Uygulama ve kontrollerle vatandaşlarımızın mağdur edilmesini önleyip, daha güvenli ve huzurlu bir ortamda alışveriş yapabilmelerini hedefliyoruz. Vatandaşlarımızın alışverişlerinde haksızlığa uğramaması adına zabıta ekiplerimiz denetimlerine bu doğrultuda devam edecektir. ” dedi.

22 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR