GÜMÜŞHANELİLER DAYANIŞMA GECESİNDE BULUŞTU

Gümüşhane Dernekler Federasyonu'nun geleneksel dayanışma gecesi, gurbetteki Gümüşhanelileri Gebze Eskihisar Kalesi'nde buluşturdu.Başkanlığını Mikail...

BÜYÜT

Gümüşhane Dernekler Federasyonu'nun geleneksel dayanışma gecesi, gurbetteki Gümüşhanelileri Gebze Eskihisar Kalesi'nde buluşturdu.

Başkanlığını Mikail Ozan'ın üstlendiği Gümüşhane Dernekler Federasyonu tarafından tarihi Gebze Eskihisar Kalesi'nde yapılan 3. Geleneksel Dayanışma Gecesi bölgedeki Gümüşhanelileri ve siyasileri buluşturdu. Gümüşhane hemşeri derneklerini bir çatı altında toplayan federasyonun ev sahipliği yaptığı geceye AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık, Mehmet Ali Okur, İlyas Şeker'in yanı sıra Gümüşhane Milletvekili Feramüz Üstün, Gebze Kaymakamı Salih Karabulut, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, Gümüşhane Özkürtün Belediye Başkanı Yakup Turgut, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı, Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kisbet, dernek başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

ESKİHİSAR KALESİ’NDE
Gümüşhaneli misafirlerin hıncahınç doldurduğu tarihi Eskihisar Kalesi'ndeki gecede sahne alan mahalli sanatçılar Akın Akıntürk, Alim Koca ve Selahattin Tanış seslendirdiği türkü ve şarkılarla konukları adeta coşturdu. Gecenin açılış konuşmasını yapan federasyon başkanı Mikail Ozan, Gümüşhane kültürünü yaşatmak ve dayanışmayı pekiştirmek için federasyon çatısı altında bir araya geldiklerini dile getirdi.

TEŞEKKÜR PLAKETİ
Federasyon çalışmaları hakkında da bilgi veren Ozan'ın konuşmasının ardından, Kale'yi dolduran konuklara hitaben kısa bir selamlama konuşması yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, dernekçiliğin meşakkatli bir gönül işi olduğunu söyledi. Kültürlerin gurbette yaşatılması, gelecek kuşaklara aktarılmasında derneklere önemli görevler ve sorumluluklar düştüğünü belirten Başkan Köşker, güzel organizasyonu düzenleyen Mikail Ozan ve yönetimini kutlayarak, çalışmalarında başarılar diledi. Dayanışma gecesinin son bölümünde sponsorlara ve dernek başkanlarına teşekkür plaketi, protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

11 Haziran 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR