TBMM İsrail&'in üstünü resmen çizdi!

Tel Aviv yönetimiyle son dönemde yaşanan sorunlar nedeniyle Meclis'te 'İsrail Dostluk Grubu' kurulmayacak. AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş,...

BÜYÜT

Tel Aviv yönetimiyle son dönemde yaşanan sorunlar nedeniyle Meclis'te 'İsrail Dostluk Grubu' kurulmayacak.
 
AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Arkadaşlarımızdan başvuran olmadı, biz de kurulmasına taraftar değiliz dedi.
 
İsrail ile Türkiye arasında yaşanan gerginliğin ardından TBMM'de İsrail Dostluk Grubu'nun da kurulmayacağı belirtildi. 23. Dönemde 105 ülke ile dostluk grubunun kurulduğu TBMM’de, yeni yasama yılının başlamasından sonra dostluk grupları yeniden oluşturulacak. Ancak, Türkiye-İsrail ilişkilerindeki gerginlik TBMM'ye de yansıdı.
 
Edinilen bilgiye göre, TBMM’de ilk kez 20. Dönemde DYP İstanbul Milletvekili Cefi Kamhi başkanlığında İsrail Dostluk Grubu kuruldu. 21. Dönemde DSP Samsun Milletvekili Tarık Cengiz, 22. Dönemde Ak Parti Adana Milletvekili Vahit Kirişçi başkanlığında kurulan İsrail Dostluk Grubu, 23. Dönemde Ak Parti İstanbul Milletvekili Nursuna Memecan başkanlığında faaliyet gösterdi. Ancak 2008 yılında Gazze olaylarından sonra tüm dostluk grubu, yönetim kurulu ve başkanı istifa etti.
 
Parlamenterler arasındaki işbirliğini artırmak amacıyla oluşturulan dostluk gruplarının yasal dayanağını, TBMM’nin Dış İlişkilerinin Düzenlenmesi Hakkında Kanunu'ndan alıyor. Dostluk grupları kurulmadan önce Hükümetin görüşü alınıyor. Buna göre, dostluk grupları TBMM Genel Kurulu'nda alınacak karar üzerine kuruluyor. Dostluk grupları, tüm milletvekillerine açık ve bir milletvekili birden çok gruba üye olabiliyor.

16 Eylül 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR