MHP FETÖ mağdurları için komisyon kuruyor

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, partisinin genel merkezinde yapılan il başkanları toplantısı sonrasında parti binasında basın açıklaması yaptı. Ünlü “Gene...

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, partisinin genel merkezinde yapılan il başkanları toplantısı sonrasında parti binasında basın açıklaması yaptı. Ünlü “Genel Başkanımızın başkanlığında il başkanları toplantısı yapıldı. Yapılan toplantı da ülkemizin sıcak gündemi ve kongre süreci değerlendirildi. FETÖ terör örgütü mağdurlarına yardımcı olmak amacıyla komisyon kurulmasına karar verildi” dedi.

 

KÖSE BAŞKANLIĞINDA

FETÖ mağdurlarının belirlenmesi amacıyla Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Havva Köse başkanlığında oluşacak komisyon hakkında bilgi veren Ünlü “Oluşacak olan komisyon MHP’ye bir derman aramak için gelen vatandaşın sorunlarını dinleyeceğiz. Problemlerine çözüm yolu bulmak istiyoruz. Yapılacak olan değerlendirme sonrasında hazırlanacak olan rapor genel merkeze gönderilecektir” açıklamasında bulundu.

 

İLGİLİ BİRİMLERE

Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından bazı vatandaşlar açığa alınmıştır diyen İl Başkanı Ünlü “Bazıları tutukludur. Bazılarına yurt dışı yasağı vardır. Suçluyu suçsuzu ayırmak adına değerlendirmek ve yardımcı olmak adına vatandaşlarımıza yardımcı olacağız. Bu davete gelen vatandaşlarımızı dinleyeceğiz. Komisyon değerlendirmesinde geçen vatandaşlar parti genel merkezi tarafından ilgili birimlere gönderilecektir” ifadelerini kullandı.

 

DEVLETİN İŞİNE KARIŞMAK

Burada mağdur derken FETÖ’nün imamlarından bahsetmiyoruz diyen Ünlü “Burada vatandaşın Bank Asya’da bilmeden hesap açmış. Çocuklarını buralara göndermiş, sendikaya üye olmuş vatandaşlarımızı mağdur olmamaları için çalışma yapacağız. Devletin işine karışmak haddimi değildir. Ama görüyoruz bilmeden vatandaşlarımız mağdur olmaktadır. Devlet vatandaşı incelemek için açığa almıştır. Devlet haklıdır. Bizde bu konularda gereken desteği vermek istiyoruz. Yaptığımız inceleme ve kanaatimiz budur diyerek genel merkeze göndereceğiz” dedi.

 

PARTİ BİNASINDA DİNLENECEK

Partimizin genel merkezinde yapılacak olan değerlendirme sonrasında mağdur olan insanlarımız görevlerine dönemleri sağlanacaktır diyen Ünlü “Burada amaç en kısa sürede normalleşme, aile düzenlerinin bozulmaması ve vatandaşlarımızın mağdur olmamalarıdır. Bu süreçte destek olacağız. Komisyon il binasında görüşmeleri yapacak. Komisyon belli günlerde dinleyecekler. Dosyalar hazırlanması sonrasında değerlendirilecektir” açıklamasında bulundu.

 

FETÖ DARBESİ YEDİM

2007 yılında FETÖ’nün darbesini yiyen bir il başkanıyım diyen Ünlü “FETÖ operasyonu ile cezaevine girmiş bir il başkanıyım. MHP İl Sekreteri olarak davasız cezaevine giren davasız olarak çıkan, daha sonra kendiliğinden beraat eden il başkanıyım. 9 ay FETÖ terör örgütü tarafından dinlenmiş bir il başkanıyım. O iblisleri savunma derdinde değiliz. Buna kimse cüret edemez” dedi.

 

MR ÇEKİLDİ

Komisyon içerisinde avukatlardan oluşacaktır diyen Ünlü “Bu konuya hakim vatandaşı yönlendirebilecek bir komisyon olacaktır. Cuma günü komisyon isimleri kamuoyuna açıklanacaktır” derken, partiye FETÖ’cülerin sızmalarını önlenmesi için verilen talimat hakkında ise “Kamuoyunun mr çekilmiştir. Genel Başkanımız Bahçeli tarafından ülkemizin siyasi mr çekilmiştir. 7 aydır MHP’nin siyasi mr çekilmiştir. Herkes o filme baktığı zaman kim hastalıklı, kim tedavi ile iyileşir, kim ilaçla iyileşir teşhisi yapıldı. Bu mr gördüğü halde yeniden yapılanma sürecinde bu arkadaşlara izin verenlerle bizim işimiz olmaz” açıklamasında bulundu.

 

AYIKLANMA SÜRECİ

Herkes bu hassasiyete dikkat edecek diyen Ünlü “MHP’nin yıpranması için sürecin içerisinde olanlar FETÖ kapsamında kripto paralel dediğimiz isimler analizler yapılarak listeler öyle yapılacaktır. İlçe başkanlarımız ve yöneticiler bu sürece bakacaklardır. Uzun süredir siyasetin içerisindeyiz. Ekibimiz çok tecrübeli isimlerde oluşmaktadır. Siyasete girecek yeni isimler hakkında değerlendirme yapılacaktır. İlçe başkanlarımızla toplantı yaparak sosyal medyadan hakaret edenler, haddini aşanlar, partiye zarar verenler acil kararlarla disiplin süreci başlayarak kongre süreci başlayacak. MHP’de ayıklanma süreci olacaktır” ifadelerini kullandı.

Serkan BORLAK         

24 Ağustos 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

Selam - Nezaman kurulacak komisyon her ilde varmı.

Yanıtla . 0Beğen 24 Ağustos 14:05
01

İşçi - Fetöcuların koltuklara gelebilmek için harcadıkları vatansever vatandaşlar içinde bir komisyon kurulmalı..

Yanıtla . 0Beğen 24 Ağustos 14:05
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR