CHP’nin ağır topları Aslanbey’de seçim bürosu açtı

CHP Aslanbey seçim bürosu açılışı partinin ağır toplarını bir araya getirdi. Açılışa Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya ile eski milletvekili Sefa S...

BÜYÜT

CHP Aslanbey seçim bürosu açılışı partinin ağır toplarını bir araya getirdi. Açılışa Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya ile eski milletvekili Sefa Sirmen’in de aralarında olduğu çok sayıda kişi katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Meclis üyelerinin de desteğini araksına alan CHP seçim bürolarını ardı ardına açıyor. Seçim çalışmalarını örgütlü ve sistemli bir şekilde sürdüren CHP, önceki gün de Arslanbey seçim bürosu açıldı. Kartepe Belediye Meclis Üyesi Bülent Sarı ve Eski Belediye Başkanı Yaşar Dönmez’in girişimleriyle açılan Arslanbey seçim bürosu, CHP’nin küskünleri olarak bilinen ve seçim çalışmalarında aktif görev almayan birçok ismi de bir araya getirdi.

SİRMEN DE KATILDI
CHP’nin seçim bürosu açılışına başta Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya olmak üzere, eski milletvekilleri Bekir Yurdagül, Sefa Sirmen, eski il başkanı Ferhan Şensoy, Baro Eski Başkanı Cumhur Arıkan, Meclis üyeleri Av. Hüseyin Acurman, Av. Fahri Örengül, milletvekili adayları Haydar Akar, Ehlinaz Torun ve çok sayıda partili katıldı. Hikmet Erenkaya ve Sefa Sirmen’in arasındaki soğukluğun hissedildiği büro açılışında partinin önemli isimleri ve milletvekili adayları Arslanbeyliler’e seçim otobüsünün üstünden seslendi.

SEÇİM OTOBÜSÜNDE
Açılışa katılan partilinin ileri gelenleri seçim otobüsüne hep birlikte çıktı. Kartepe İlçe Başkanı Harun Güneş tek tek isimlerini anons etti. Sunumu yapan Güneş ilk konuşmayı yapması için mikrofonu Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya’ya verdi. Partilileri birlik olmaya çağıran Hikmet Erenkaya’nın konuşmasının ardından mikrofonu Eski Milletvekili ve Belediye Başkanı Sefa Sirmen aldı. Etkili bir konuşma yapan Sirmen eski Doğru Yol Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’e yöneltilen eleştirilere cevap verdi.

AYDINLIKTAN YANA SEÇİM
Sefa Sirmen şöyle konuştu “Hakaret dolu konuşmalarla Doğru Yol Partisi’nin seçmenlerine ve eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’i karalıyorlar. Doğru Yol seçmenine yapılan bu çirkin saldırılara Doğru Yolcular elbet cevap vereceklerdir. Bu çirkin saldırılara karşı DYP’lileri CHP’den yana oy kullanmaları ve bu söylemlerde bulunan AKP’lilere cevap vermeleri gereklidir. Geleceğimizi, kaderimizi 12 Haziran’da kullanacağımız oylar belirleyecektir. Ben Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan vatandaşların aydınlıktan yana oy kullanacaklarına eminim.”

BAŞTOPÇU’YA YÜKLENDİ
Sirmen konuşmasının devamında AKP milletvekili Muzaffer Baştopçuya yüklendi. Baştopçu’yu ağır bir dille eleştiren Sirmen “AKP’nin dördüncü sıra milletvekili adayı Muzaffer Baştopçu 2 dönemdir milletvekilliği yapıyor. Baştopçu, Kartepe için ne yaptı? AKP’ye verdiğiniz her oy Muzaffer Baştopçu’ya gidecek. Muzaffer Baştopçu’nun Kartepe’ye neler verdiğini siz biliyorsunuz. Muzaffer Baştopçu’yu sandığa gömün. AKP’ye oy vermeyin” dedi. Konuşmasının devamında CHP’nin projelerine değinen Sefa Sirmen konuşmasını şu sözlerle sonlandırdı

İLK DEFA AKP’NİN ÖNÜNDE
“CHP ilk defa halkın karşısına somut projelerle çıkıyor. İlk defa AKP’nin önünde seyreden bir çalışma sergiliyor. Genel başkanımızın olağanüstü bir çabası ve gayreti var. 27 günlük kalan zamanımızı iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Amacımız CHP’yi birinci parti yapmaktır. Haydar Akar arkadaşımız inşallah Ankara’ya milletvekili olarak gidecek. Bunu AKP’den çok daha fazla hak ediyor. Bizim yerel yönetimlerde neler yaptığımızı herkes biliyor. Mecliste de verdiğimiz bütün vaatleri yerine getireceğiz” Sirmen’den sonra milletvekili adayları kısa birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından seçim bürosunun kurdelesi kesildi.

16 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR