41 bin gazeteyi böyle hazırladık

Sabah Gazetesi’nin dağıtım kamyonu ile taşınan 9 ton gazete, Kocaelililere ücretsiz olarak ulaştırıldı.   41 BİN GAZETE Aylar önce ortaya atılan 4...

Sabah Gazetesi’nin dağıtım kamyonu ile taşınan 9 ton gazete, Kocaelililere ücretsiz olarak ulaştırıldı.

 

41 BİN GAZETE

Aylar önce ortaya atılan 41 bin gazete fikri zamanla geliştirildi. İlk düşüncemiz 32 sayfalık bir gazeteydi. Gazetemizi 16 Mayıs’ta 41 bin adet basacağımızı ve ücretsiz olarak dağıtacağımızı duyurduğumuzda, umduğumuzun ötesinde bir ilgiyle karşılaştık. İlan rezerv talepleri artınca, sayfa sayımızı önce 36’ya, sonra 40’a, en nihayet 48’e çıkarmak zorunda kaldık. Kimin hangi haberleri hazırlayacağını konuştuk. O günden sonra hummalı bir çalışma başlatıldı. Bir yandan günlük olağan işlerimizi yaparken bir yandan da özel sayının özel haberlerini hazırlamaya başladık. İlk çıkan ve 1975 yılında yayınlanan gazetemizi arşivimizden çıkartarak bir nostalji yaptık.

 

Foto galeri için buraya tıklayın

ga.jpg

 

SABAHLADIK

Gazetenin hazırlanmasıyla ilgili özverili bir çalışma mesaisi uygulandı. Baskının yapılacağı gün ve bir gün öncesi gazetede sabahladık. Özel ekimizi baskıya göndereceğimiz gün son noktayı koyduğumuzda saatlerimiz 04.30’u gösteriyordu. Sayfaların tamamı Kocaeli Gazetesi grafikerleri tarafından hazırlandı. 48 sayfalık gazetemizi Sabah Gazetesi’nin baskı tesislerinden yani Turkuvaz Gazete Dergi Basım A.Ş.’de yaptırdık. Gazeteyi elimize aldığımızda ise emeğimizin uykusuz kalmamıza değdiğini gördük.

 

DAĞITIM

Turkuvaz Gazete Dergi Basım A.Ş. çalışanlarını bile hayrete düşüren 48 sayfalık gazetemiz İstanbul’dan kamyon ile Kocaeli’ye getirildi. Yay-Sat bayilerine ve gece satışı yapılan bayilere teslim edildi. Daha sonra oluşturduğumuz dağım ekibi Gebze bölgesi dahil olmak üzere 12 ilçede gazetemizi ücretsiz olarak dağıtmaya başladı. Üstgeçitler, AVM’ler, caddeler, sokaklar hatta apartmanların posta kutularına kadar ulaştık. Kitap fuarında da dağıtılan gazetemizin girmediği bir nokta kalmadı. Ve basılan 41 bin 92 adet gazeteden arşiv için elimizde sadece 304 gazete kaldı. Teşekkürler KOCAELİ….

bel1.jpg

bel2.jpg

bel3.jpg
18 Mayıs 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR