Özdağ: Ticaret ve sanayi odaları birlikte hareket etmeli

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ’ın da yer aldığı 19. Meslek Komitesi (Telekomünikasyon, Reklam ve Güvenlik Hizmetleri Grubu), Bursa Ticaret...

BÜYÜT

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ’ın da yer aldığı 19. Meslek Komitesi (Telekomünikasyon, Reklam ve Güvenlik Hizmetleri Grubu), Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’na (BTSO) eş meslek komite ziyareti gerçekleştirdi. KOTO Başkanı Murat Özdağ’ın yanı sıra 19. Meslek Komitesi Başkanı Ali Kılıç, başkan yardımcısı Yılmaz Ayyıldız, komite üyeleri Şenol Çiçek, Ramazan Kırarslan ve komite yedek üyesi Yunus Akyürek’in yer aldığı KOTO heyetini, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay ile komite başkanları ağırladı.


ÖNCELİKLİ HEDEF: DIŞ PAZARLARA AÇILMAK

Altıparmak hizmet binasında gerçekleştirilen ziyarette sektörlerin ortak sorunları, çözüm noktasında takip edilecek yolları ve komşu olan iki ilin trafik durumu masaya yatırıldı. Sektör görüşmelerinin ardından Başkanlar Özdağ ve Burkay, odaların projelerini açıkladı. Başkan Burkay, 35 bin üyesi bulunan BTSO’nun yakın dönemde hayata geçirmek istediği projelerle ilgili bilgi aktardı. Kocaelili firmaların dış pazarda aktif rol alması için yoğun çalışma yürüttüklerini kaydeden Başkan Özdağ ise, “Kocaeli, 197 gümrük bölgesine yaptığı yaklaşık 20 milyar dolar ihracat ile Türkiye toplam ihracatının % 13’ünü karşılıyor. Ayrıca kentimizin 2023 yılında 60 milyar dolar ihracat hedefi bulunuyor. Bu hedefi gerçekleştirmek, firmalarımızın dış pazarlara açılmasını sağlamak için çeşitli çalışmalar yürütüyoruz.


“KONGRE VE FUAR MERKEZİ KOCAELİ”

Gerçekleştirdiğimiz iş geliştirme programları ile firmalarımızın dış pazar tecrübelerini artırmalarını hedefliyoruz. Kasım ve aralık ayı içerisinde 5 ülkeyi iş geliştirme programımıza dahil ettik. Tüm bunların yanında Kocaeli’yi ‘kongre ve fuar merkezi’ne dönüştürme hedefimiz var. Düzenlediğimiz ve hazırlığını yürüttüğümüz fuarlarla bu hedefi yakalama yolunda önemli bir yol kat etmiş bulunuyoruz. İlimizin ve ülkemizin hedeflerine ulaşmasında ticaret ve sanayi odaları arasındaki sinerji çok önemli. Bunun için birlikte hareket etmek gerek” dedi.

11 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR