KTO heyeti köprü inşaatında

Çalışma ile ilgili detaylı bilgiler edinen KTO heyeti, yetkililerle bilgi alışverişinde bulundu. Körfez Ticaret Odası (KTO) tarafından, yapımı Dilo...

BÜYÜT

Çalışma ile ilgili detaylı bilgiler edinen KTO heyeti, yetkililerle bilgi alışverişinde bulundu.

Körfez Ticaret Odası (KTO) tarafından, yapımı Dilovası’nda devam eden İzmit Körfez Geçişi Köprüsü’ne 1. ve 15. Meslek gruplarının katılımı ile çalışmaları yerinde incelemek amacıyla bir teknik gezi düzenlendi. Yoğun ilginin olduğu gezide, komite üyelerini Şantiye Baş Mühendisi Erdoğan Dedeoğlu karşıladı ve proje hakkında bilgilerini aktarı.

 

DEVASA BİR KÖPRÜ

Köprü inşaatı ile ilgini detaylı bilgiler veren Dedeoğlu, “Projenin, otoyol uzunluğu 433 km. 9 milyar dolara mal olacak ihalede 1 adet asma köprü, 37 adet viyadük 3 adet tünel bulunuyor. Yapılacak köprü sayesinde yılda 650 milyon dolar tasarruf sağlanacağı öngörülmüştür. Otomobil ile 1 saat 20 dakikalık yol 6 dakikaya indirilecektir. İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü bin 550 metre orta açıklığı ve toplam 2 bin 682 metre uzunluğu ile dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüler arasında 4. sırada yer alıyor” dedi.

 

BİLGİ ALIŞVERİŞİ

Teknik gezi program dahilinde ilk olarak köprü ve güzergah hakkında görsel bilgi aktarıldı. Daha sonrasında tekne ile köprü ayaklarının yerine gidilerek inceleme yapıldı ve Yalova tarafına geçilerek diğer kıyının çalışmalarını yerinde incelendi. Gezi devamında ise, köprü halatlarının ankraj edileceği bölgede gezi, çalışmalar hakkında karşılıklı bilgi alışverişinin yapılması ile sona erdi.

29 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR