Handan Kümeli: Başarının çalışmaktan geçtiğini unutmayın

Kocaeli’nde eğitim sektöründe akla gelen isimlerin başında olan İzmit Kavram Temel Lise kurucusu Handan Kümeli,  yeni eğitim ve öğretim yılının başla...

BÜYÜT

Kocaeli’nde eğitim sektöründe akla gelen isimlerin başında olan İzmit Kavram Temel Lise kurucusu Handan Kümeli,  yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle mesaj yayınladı. Yeni bir eğitim yılının ilk gününde, Türkiye’nin aydınlık geleceği olan çocukları yetiştirmek adına farklı heyecan ve gurur içinde olduklarını belirten Kümeli, “Tüm Kocaeli’nin 2015-2016 eğitim-öğretim yılı, tüm öğretmen arkadaşlarımıza ve öğrencilerimize kutlu olsun. Öğretmen arkadaşlarımıza ve öğrencilerimize başarılı bir yıl diliyorum. Başarının çalışmaktan geçtiğini asla unutmayın” ifadelerini kullandı.

 

SORUMLULUKLARINI BİLEN GENÇLER YETİŞTİRİYORUZ

Konuşmasında öğrenci velilerini de unutmayan Handan Kümeli, velilerin gönüllerinin rahat olması gerektiğini çünkü Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış hâline getiren nesilleri yetiştirdiklerini söyledi. Kümeli, “İlköğretim ve ortaöğretim insan hayatının en önemli aşamasıdır. Bu aşamada çocuklar okulumuzda öncelikle Atatürk inkılap ve ilkelerine ve Anayasa’da ifadesini bulan Atatürk milliyetçiliğine bağlı, Türk milletinin millî, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren bir karakteri kazanacak eğitim veriyoruz” dedi.

 

BAŞARININ ÇALIŞMAKLA OLDUĞUNU UNUTMAYIN

Yeni dönemde eğitim alacak öğrencilere de seslenen Handan Kümeli, devamsızlık yapılmaması konusunda öğrencileri uyardı. Kümeli, “Okulumuzda kişiliği gelişmiş, ilke ve hedefleri olan, çağdaş, bilgili, küçüklerini seven ve koruyan, büyüklerine karşı saygılı gençler olarak yetiştirileceksiniz. Sizlerin başarısı gelecekte Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş medeniyet ve uygarlık düzeyine çıkaracaktır. Bunun için derslerinize çok çalışınız. Başarının sadece çalışmakta olduğunu asla unutmayınız. Okula devamsızlık yapmayınız” dedi.

04 Ekim 2015 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR