Sezgin; Spor yap, stresten kurtul

EmexOtel’de gerçekleşen toplantıda konuşan Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü 2. Sınıf öğr...

EmexOtel’de gerçekleşen toplantıda konuşan Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü 2. Sınıf öğrencisi Harun Sezgin, “Sporun iki yönden yararı vardır; hem vücutta fizyolojik değişikliklere neden olur, hem de psikolojik açıdan destek verir.

 

GÜNDE 30 DAKİKA SPOR

Sporun, ilaçlardaki gibi sağlığımıza dokunabilecek hiçbir yan etkisi olmaması bir yana, artık hepimizin bildiği birçok yararı da vardır. Başka bir deyişle, hem ilaçlara olan bağımlılığımızın azalması, hem de vaktimizi iyi değerlendirmenin verebileceği haz duygusu, günün sonunda spora başvurmamız için yeterli nedenlerdir. Sporun psikolojik yararları; Kronik psikolojik stresin birikmesini önler. Uykusuzluktan kurtulmamızı sağlar, Ruhsal açıdan bizi çok rahatlatır. Günde 30 dakikadan az olmamak üzere spor yapılmalıdır” dedi.

 

TOPLANTIYA BÜYÜK İLGİ

Ziraat Mühendisi Hasan Uzunhasanoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya; Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, Mali Müşavir Ahsen Okyar, Derince emekli Milli Eğitim Müdürü Remzi Turan, Dr. İsmail Çapçı, Çevre Yüksek Mühendisi Banu Çevikel, Elektrik Elektronik Mühendisi Harun Reşit Kocagöz, Yunkes Bilgisayar yöneticisi Mustafa Keskin, Diş Hekimi Elif Turan, Yalova Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yunus Özen, eğitimci Tuğrul Doğan Karagöz, Körfez Karadeniz platformu Başkan'ı Mustafa Akın, İnşaat Mühendisi Emre Hüseyin Genç, Yazar Hatice Kübra Kaya Bilecen, İnşaat Yüksek Mühendisi Coşkun Karakadılar, Arkeolog Sefa Yıldırım, Dr. Ali Değirmenci, Tekstil Mühendisi Nida Akova, Eğitimci Yavuz Karadeniz, Dr. Ayşe Zeynep Turan, Elektronik Mühendisi Şenol Akova, Dr. Fatma Taşolar, Rehberlik öğretmeni Kübra Kurnaz, Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Emre Bursalıoğlu, KOÜ Arkeoloji Bölümü öğrencisi Orhan Kaya ve Kültür Lisesi son sınıf öğrencisi Zeynep Gökçen Okyar ile konuşmacının yakınları katıldı.

 

OF’TAN MİSAFİR

Şubat tatillerini İzmit’te geçiren Platform Başkanı Hasan Uzunhasanoğlu’nun Trabzon’da yaşayan amcasının ikizleri; Rize Fen Lisesi 2. Sınıf öğrencisi Elif Banu Uzunhasanoğlu ve 

Of Anadolu İmam Hatip Lisesi 2.sınıf öğrencisi Zeynep Begüm Uzunhasanoğlu toplantının misafirleri oldu ve kısa bir konuşma yaptılar.

 

SEZGİN’E PLAKET

Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, spor ile ilgili çok sayıdaki soruyu cevaplayan Harun Sezgin’i tebrik ederek plaketini takdim etti. 

05 Şubat 2016 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR