Akçaova’da MHP rüzgarı

  MHP Kandıra İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği köy programı büyük bir coşku ile gerçekleşti. Akçaova Köyü’ndeki geniş katılımlı programa, Büyükşehir Bel...

 

MHP Kandıra İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği köy programı büyük bir coşku ile gerçekleşti. Akçaova Köyü’ndeki geniş katılımlı programa, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Saffet Sancaklı’nın yanı sıra, il başkanı Aydın Ünlü, ilçe yöneticileri, ilçe belediye başkan adayı Ahmet Şakacı ve DP Kandıra İlçe Başkanı Ender Altınay, meclis üyesi adayları ve partililer ile vatandaşlar katıldı.

 

ŞAKACI GÖREVE TALİP

Köy camiinde kılınan Cuma namazının ardından meydana kadar halkla yürüyen MHP’liler burada düzenlenen açık hava toplantısı ile halka projelerinden söz etti ve iktidara yönelik eleştirilerde bulundu. Törende konuşan Kandıra Belediye Başkan adayı Ahmet Şakacı, ilçeyi halk ile birlikte yönetmek üzere göreve talip olduklarını söyledi.

 

BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

Büyükşehir ve tüm ilçelerde olduğu gibi Kandıra’da da iddialı olduklarını dile getiren Şakacı, “Kandıra’da büyük sorunlar var. Bunların çözümü için konusunda uzmanlaşmış bir kadro ve çok özel projelerimizle göreve hazırız. Köylerimizi her zaman baş üstünde tutacağız. Sorunlarınızın tamamını çözecek ve Kandıra’yı birlikte yöneteceğiz” dedi.

 

KANDIRA BİZİM OLACAK

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ise 30 Mart seçimlerinin önemine değindi. Mevcut Büyükşehir yönetiminin kente hak ettiği değeri vermediğini dile getiren Ünlü, “30 Mart seçimleri büyük bir değişimin arifesi olacak. Halkımızdan bu seçimlerde MHP kadrolarına bir fırsat vermesini istiyoruz. Kandıra’da Ahmet Şakacı ve Büyükşehir’de Saffet Sancaklı ile Kocaeli bizim” dedi.

 

KANDIRA’YA HİZMET OLMADI

Daha sonra konuşan Büyükşehir adayı Saffet Sancaklı da, İbrahim Karaosmanoğlu’nun 2009 beyannamesini eline alarak Kandıra’ya yapılacağını açıkladığı hizmetleri sıraladı. Vaat edilen projelerin çok küçük bir kısmının hayata geçirildiğini anlatan Sancaklı, “Büyükşehir Belediyesi’nin Kandıra’nın geleceğine ışık tutacak bir projesi olmadı. Biz sizi bu hizmet fukaralığından kurtarmak istiyoruz” dedi.

 

SİRMEN’İ ÖVDÜ

Kocaeli’nin en borçlu belediye olduğunu söyleyen Sancaklı, şöyle devam etti: “Büyükşehir son 10 yılda 20 milyar dolar para harcadı. Bu paraların nereye gittiğini bilen yok. Fakat hala Kocaeli Türkiye’nin en borçlu belediyesi. Borcu Sefa Sirmen’in yaptığını söylüyorlar. Peki o zaman bu 20 milyar dolar nereye, kimlere harcandı. Siz Sirmen’in yaptıklarının yüzde 10’unu yapsaydınız Kocaeli şimdi çok başka bir halde olurdu.”

 

BORÇ OY İSTEDİ

MHP’ye sadece bir oy borç isteyen Sancaklı, sözlerini şöyle bitirdi: “MHP olarak bizim üç gayemiz var, vatan bölünmesin, bayrak inmesin, ezan susmasın istiyoruz. Doğuda yaşananları, indirilen bayraklarımızı görüyorsunuz. Sözde özerkliklerini ilan edenler var. Artık bunlara dur denilmeli. Bizler MHP olarak göreve hazırız. Yerelden başlayarak hizmet etmeye talibiz. Sizlerden sadece bir oy borç istiyoruz” dedi.

23 Mart 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR