Gülen Yüzler’den yeni bir iş sahası

Gülen Yüzler Sera Merkezi’nde üretilen birbirinden güzel çiçekler, Belsa arkasındaki satış merkezinde beğeniye sunuluyor. Satış merkezi sayesinde, 2 e...

BÜYÜT

Gülen Yüzler Sera Merkezi’nde üretilen birbirinden güzel çiçekler, Belsa arkasındaki satış merkezinde beğeniye sunuluyor. Satış merkezi sayesinde, 2 engelli vatandaşa istihdam olanağı da sağlanıyor.

Engelli personel istihdamında önemli adımlar atan Gülen Yüzler, 2009 yılının ikinci yarısında faaliyete geçirdiği Sera Merkezi’ne bağlı olarak bu defa da Gülen Yüzler Sera Merkezi Satış Noktası açtı. İzmit Belediyesi Belsa Plaza binasının arka bloğunda zemin kattaki yerinde faaliyete geçen ve 2 engelli personelin çalıştığı işyeri bundan böyle İzmitlilere hizmet verecek. Satış noktasında, Gülen Yüzler Sera Merkezi’nde üretilen Hercai Menekşelerin yanı sıra, saksı çiçek çeşitleri, muhtelif gübreler, bitki besinleri, çim tohumu ve gübreleri, torf, çiçek yetiştiriciliğinde kullanılan ev tipi saksılar bulunuyor.

ÇEŞİT BOL
Ayrıca Gülen Yüzler Dikimevi’nde imalatı yapılan yüzde 100 doğaya saygılı çilek çantalarının satışı yapılıyor. Engelli istihdamı ve sorunlarının aşılması konularında Belde A.Ş. olarak etkin çalışmalarda bulunduklarını söyleyen Genel Müdür Yardımcısı Murat Uzar, serada başlattıkları yeni bir iş kolunu geliştirerek engelli personelin her işin üstesinden gelecek kapasiteye sahip olduğunu gösterdiklerini belirtti. Satış mağazasında görevlendirilen personelin daha önce Belde A.Ş.’ye bağlı Sera Merkezi’nde çiçek yetiştiriciliğini de öğrendiklerini ifade eden Uzar, Gülen Yüzler’in desteklenmesi için herkesin Sera Merkezi Çiçek Satış Mağazası’ndan alışveriş yapmasını istedi.

01 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR