MHP Milletvekili Aday Adayı Yüksel Ercan iktidar hedefiyle çalışıyor

MHP’nin Gebze’den milletvekili aday adayı Yüksel Ercan, Kocaeli’den en az 6 milletvekilini hedeflediklerini belirterek, aday adayları olarak MHP’yi ik...

BÜYÜT

MHP’nin Gebze’den milletvekili aday adayı Yüksel Ercan, Kocaeli’den en az 6 milletvekilini hedeflediklerini belirterek, aday adayları olarak MHP’yi iktidara taşımak için durmaksınız çalıştıklarını belirtti.

12 Haziran Pazar günü yapılacak genel seçimlere son derece iddialı bir şekilde hazırlanan partilerin başında MHP geliyor. TBMM’ye 1999 yılında 2 milletvekili, 2007 yılında 1 milletvekili gönderebilen MHP, 12 Haziran tarihinde Kocaeli’den TBMM’ye daha çok milletvekili göndermek istiyor. MHP’nin Kocaeli’deki etkili isimlerinden Gebze eski İlçe Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Gazeteci-Yazar Yüksel Ercan da milletvekili olabilmek için en fazla çaba gösteren isimlerin başında geliyor. Partisinin programını anlatmak amacı ile Kocaeli genelinde çalmadık kapı bırakmayan Yüksel Ercan ile MHP’nin seçimde neler yapabileceğini konuştuk.

Siyaset ile nasıl tanıştınız?
14 yaşında Ülkü Ocakları ile tanıştım, o gün bu gündür ülkücü hareketin hemen her kademesinde görev aldım. Neredeyse 30 yıldır bize hangi görev verildiyse o görevi elimizden geldiği kadar yerine getirmeye çalıştık. Bugünden itibaren de gücümüzün yettiği kadar bize verilen görevleri yerine getirmenin çabası içerisinde olacağız.

Neydi sizi aktif olarak siyasete iten?
Siyaset genel anlamı ile insana hizmet sanatı, kişinin kendi gücü ile vatandaşa faydalı olması zor ancak siyaset yoluyla hemen her noktada vatandaşlarımıza hizmet etmeniz mümkün. Bir belediye başkanı, milletvekili, bakan olarak pek çok insanın hayatını değiştirecek hizmetlere imza atabilirsiniz. Bu yüzden Allah’ın yarattığı en kutsal mahluk olan insana hizmet için siyaset en güzel yol.

Nasıl bir vekil olmayı vaat ediyorsunuz?
Ben 1984 yılında Gebze’ye geldim o gün bu gündür hem yerel manada siyaset hem de gazetecilik yapıyorum. Bu 2 görev dolayısıyla zaten günümüzün yarısını vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için kullanıyoruz. Bu nedenle bırakın Gebze ve çevre ilçeleri bütün Kocaeli’ni bir uçtan bir uca mahalle-sokak-cadde isimleriyle biliyoruz. Milletvekili seçildiğimiz takdirde herkesin en kısa sürede ulaşabileceği kardeş-akraba-arkadaş gibi kabulleneceği bir siyasetçi olarak hizmet vermeye çalışacağız.

MHP bu seçimde halkın karşısına neyle çıkacak?
MHP’nin var oluş amacı Türk milletinin refahı ülkenin bölünmez bütünlüğüdür. MHP’nin kurulduğu günden itibaren var olan programı Türk milletini çağlar üzerinden sıçratarak ilimde, teknikte, fende en ileri ülkeler arasına sokmaktır. Bu amaç doğrultusunda Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin 28 Ocak 2011 tarihinde açıkladığı seçim beyannamesi ile herkesin derdine derman olacak bir çalışma ile seçmenin karşısına çıkacağız, takdir vatandaşlarımızındır.

MHP'nin Hilal Kart gibi birçok önemli seçim vaadi bulunuyor. Biraz bahseder misiniz?
Türkiye'nin katlanamaz hale gelen ve toplumun her kesimini etkileyen ekonomik ve sosyal sorunlarını ve sıkıntılarını köklü ve kalıcı çözümlere kavuşturmak milliyetçi hareket iktidarının en önemli ve öncelikli hedefidir. Muhtaç durumdaki ailelere aylık temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri “HİLAL KART ismiyle harcama kartları verilecek. Çeşitli adlar altında yapılması öngörülen destek ödeme tutarları bu kartlara yüklenecektir ve en önemlisi, küçük esnafın desteklenmesi amacıyla bu kartlar sadece ikamet edilen ilçe ve beldedeki esnaftan yapılacak alışverişte geçerli olacak. Yoksulluk ve işsizlikle mücadele kapsamında, muhtaç durumdaki ailelerin en az bir ferdine iş imkanı sağlanacak. İş sağlanana kadar asgari ücretin yarısı yani yaklaşık 320 TL “Aile Sigorta Yardımı yapılacak ve bu ödeme öncelikle ev hanımlarına yapılacak. Yoksullara yönelik, bireysel veya toplu konut yatırımlarında her türlü belediye harç ve vergileri kaldırılacak, 65 yaşını doldurmuş, muhtaç durumdaki kişilere ödenen aylık, 105 liradan 250 liraya yükseltilecek.

MHP'nin şansını bu seçimde nasıl görüyorsunuz?
MHP, 12 Haziran tarihinde yapılacak genel seçimde her zaman olduğu gibi tek başına iktidar için çalışmaktadır. Milletimiz nasıl ki 1999 yılında yapılan genel seçimde MHP’yi birinci parti durumuna getirmişse bu seçimde de pekala MHP’yi tek başına iktidara getirebilir. Bunun için bizde partinin milletvekili aday adayları olarak bir dakika bile durmadan aralıksız çalışıyoruz.

Kamuoyunda Cumali Durmuş aday olursa MHP’nin oylarını artıramayacağı konuşuluyor. Sizce de öyle mi? Yeni bir vitrin oluşturulmalı mı?
Siyasette kamuoyu beklentisinin sonu yoktur. Cumali Durmuş, 1999'dan beri MHP'nin ve Kocaeli'nin vitrininde bulunan bir isim. Kocaeli'de 1 milyon 560 bin kişi yaşıyor Geçen yıllar içerisinde bir Allah kulu çıkıp da Cumali Durmuş hakkında bir yolsuzluk, usulsüzlük iddiasında bulunmuş mu? Hayır. Cumali Durmuş herhangi bir kötülüğe bulaşmış mı? Hayır. Bulunduğu platformlarda Ülkücülerin başını aşağı eğdirmiş mi? Hayır. Peki 7 gün 24 saat kendisini arayanlar Cumali Durmuş'a ulaşmışlar mıdır? Evet. Kimin ihtiyacı olmuşsa Cumali Durmuş ona koşmuş mudur? Evet. Cumali Durmuş Ülkücü müdür? Evet. Cumali Durmuş’un lidere sadakatinde bir sorun var mı? Haşa… Peki Cumali Durmuş'tan ne isteniyor. Başta Yüksel Ercan olmak üzere gönlünden milletvekilliği geçen herkes “Cumali Durmuş sen aday olma çekil ben olayım” diyor. Bende Yüksel Ercan olarak bunu kendisinden çok istedim ama Genel Başkanımız beni değil Sayın Durmuş'u tercih etti. Öyleyse MHP Genel Merkezi’ne dolayısı ile de Cumali Durmuş'a saygı göstermek durumundayız. Bir de muhalefette milletvekili olmak zordur. MHP iktidar olsun şimdi Cumali Durmuş ile ilgili ileri geri konuşanlar o zaman Cumali Durmuş ile bir fotoğraf verebilmek adına var olan bütün yolları deneyeceklerdir. Siyaset böyle bir şey.

Gebze'nin milletvekili sıralamasında yeri ne olmalı? Bu konuda MHP'nin nasıl bir çalışması bulunuyor?
MHP Genel Merkezi, 12 Haziran tarihinde yapılacak seçimde Gebzeli aday ve adaylara sırlamada mutlaka en iyi yerleri verecektir, ancak mesele Gebzeli ya da başka bir ilçenin adayının milletvekili olması değil, MHP’nin tek başına iktidarıdır. Genel başkanımız ve genel merkezimiz gereken bütün değerlendirmeleri mutlaka yapacaklardır.

Aynı zamanda bir gazeteci de olarak MHP'nin Kocaeli'deki durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?
MHP Kocaeli genelinde her zaman en üst noktada oy almaya aday bir partidir. Türkiye’nin pek çok il merkezinde partimizin milletvekili yokken Kocaeli’de belli bir oy potansiyelini muhafaza etmekte ve Türkiye ortalamasına katkı sunmaktadır.

Kocaeli 2011 seçimlerinde 11 milletvekili çıkaracak. AKP 8 milletvekili çıkarmayı hedefliyor. CHP ise 5 milletvekili çıkarmayı hedefliyor. MHP'nin 2011 hedefi nedir?
Siyasette beklentilerin ve vaatlerin sonu yoktur. Her siyasi parti seçim döneminde bütün il merkezlerindeki sayıları toplayıp 550 milletvekili ile iktidar olmak ister ancak kimin ne kadar oy alacağı da seçim akşamı belli olur. 12 Haziran tarihinde yapılacak olan genel seçimde MHP’nin amacı MHP’yi tek başına iktidar, Devlet Bahçeli’yi de Başbakan yapmaktır. Bu amaca ulaşmak içinde 276 milletvekili kazanmak gerekiyor. Bu durum karşısında MHP’nin beklentisi Kocaeli’den 6 milletvekili kazanmaktır ancak yarın ne olacağını Allah bilir. Biz seçmenimizin sağduyusuna güveniyoruz. İnşallah Kocaeli seçmeni bu seçimde MHP’ye gerekli desteği vererek iktidar yapacaktır.

Yüksel Ercan kimdir?
Yüksel Ercan Kemah- Erzincan doğumlu. Pacific Hill University -Uluslararası Hukuk' bölümü mezunu. 1985 yılında Gebze'ye geldi. Kocaeli Öncü Gazetesi’nin sahibi, Gebze'de Bakış Gazetesi’ni yayınladı. Bir süre Gebze Halk Eğitim Merkezi’nin başkanlığını yaptı. MÇP'nin kurulması ile birlikte bu partide ilçe yönetim kurulu üyeliği, ilçe sekreterliği ve 2 dönem ilçe başkanlığı yaptı. 1991 yılında MÇP-RP-İDP ittifakında Kocaeli milletvekili adayı oldu. Seçim sonrası yapılan kongrede MHP Gebze İlçe Başkanı seçildi. 18 Nisan 1999 yılında MHP Kocaeli Milletvekili Adayı oldu. Gebzespor Kulübü’nde başkan vekili olarak görev aldı. 18 Mart 1998 yılından beri günlük olarak yayın hayatına başlayan Kocaeli Öncü gazetesinin sahipliğini ve genel yayın yönetmenliğini yapıyor. Bir süre Ortadoğu gazetesinde de yazı yazan Ercan 28 Mart 2004 tarihinde yapılan yerel seçimlerde MHP'den Gebze Belediye meclis üyesi seçildi. Gebze Belediye meclis üyeliği görevini sürdürmekteyken 8 Mayıs 2007 tarihinde bu görevinden istifa ederek MHP'den Kocaeli milletvekili aday adayı oldu. Başbakanlık Sarı Basın Kartı sahibi olan Yüksel Ercan Öğretmen Sabriye Ercan ile evli, Melike ve Güntülü isimli 2 çocuk babası.

13 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR