Yamak: Milletimizin yüreğine sesleniyoruz

Karamürsel ilçesinde ev ziyaretinde bulunan milletvekili adayı Şafak Yamak “Ülkenin sorunlarını çözmek için milletimizin yüreğine sesleniyoruz” dedi....

BÜYÜT

Karamürsel ilçesinde ev ziyaretinde bulunan milletvekili adayı Şafak Yamak “Ülkenin sorunlarını çözmek için milletimizin yüreğine sesleniyoruz” dedi. Ülkenin geleceğinden herkes gibi endişe duyduklarının altını çizen Yamak, “Haziran seçimlerinden sonra ülkemizin geldiği nokta kardeş kardeşe düşman ediliyor. Sırf birilerinin çıkarları için ülkemizin kaynakları boşa harcanıyor. Hem insan hem ekonomik. Bu sorunları çözecek tek siyasi görüş geçmişte olduğu gibi şimdi de Milli Görüş’ün tek temsilcisi Saadet Partisi’dir” ifadelerini kullandı.

 

Ülke insanının en başta gelen derdinin geçim sıkıntısı ve işsizlik olduğunu söyleyen Yamak, “Yönetimimizde, Türkiye’nin kanayan yarası olan asgari ücret uygulaması yeniden ele alınacak, işçinin yüzü tıpkı Refah-Yol Hükümeti’nde olduğu gibi gülecektir. İş barışı sağlanacak ve asgari ücretten vergi alınmayacaktır. İşçi, memur ve emekliye % 50 zam yapılacaktır” şeklinde konuştu.

 

Ülke gençliğinin karşı karşıya bulunduğu tüm sorunların ve tehditlerin yakinen farkında olduğunu söyleyen Milletvekili Adayı Şafak Yamak, “Sınavlardan sınavlara koşturmaktan geleceğin belirsizliğine, işsizlikten düşük ücretle olumsuz koşullarda çalışmaya, evlenip bir yuva kurmakta karşılaşılan sorunlardan artan boşanma oranlarına, alkol ve uyuşturucu bağımlılığından internet bağımlılığına… Her dört kişiden birinin genç olduğu ülkemizde maalesef halen kapsamlı bir gençlik politikası yoktur. Biz ülkenin umudunu olan gençlerimiz için hayatlarını kolaylaştıracak faaliyetlerde bulanacağız. Gençlerimizin yüreklerine dokunmalıyız” dedi.

08 Ekim 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR