Genç muhasebeciler ilk adımı attı

2017 yılı 1. dönem staja başlama eğitimi, TESMER Şubesi bünyesinde, Kocaeli Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (KSMMMO) hizmet binasında g...

2017 yılı 1. dönem staja başlama eğitimi, TESMER Şubesi bünyesinde, Kocaeli Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (KSMMMO) hizmet binasında gerçekleştirildi. Eğitim sonunda başarılı olan genç muhasebecilere düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

 

GENİŞ KATILIM VARDI

Büyük ilgi gören sertifika programına; KSMMMO Başkanı Fikret Gökmen, Oda Sekreteri Cengiz Tosun, oda yöneticilerinden Veysel Çelik, TESMER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Necat Çakır, TESMER yöneticileri Engin Eroğlu, Ali Yazıcı ve Hafız Coşkun katıldı. Oda Başkanı Gökmen, törende yaptığı konuşmasında genç muhasebecilere önemli tavsiyelerde bulundu.

 

TEORİK VE PRATİK OLMALI

32 öğrencinin sertifikalarına kavuştuğu etkinlikte konuşan Gökmen, “Bundan sonraki aşama artık 3 yıl süreyle muhasebeciliğe, mali müşavirliğe, mesleğinize hazırlanma sürecidir. Artık tamamen aday konumundasınız. Geleceğe hazırlanmak için işin teorisini ve pratiğini öğrenmek zorundasınız. Bizim mesleğimiz sürekli gelişen ve yasalarıyla sürekli olarak takip edilmesi gereken bir meslek. En çok değişen yasalar, bizim mesleğimizi ilgilendiren yasalardır” diyerek genç muhasebecilerle tecrübelerini paylaştı.

26 Aralık 2016 Kocaeli- EğitimYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR