Kandıra Belediyesi TOKİ çalışmalarında son viraj

Eski hindi üretim çiftliğinin yerine yapılacak olan Kandıra Toplu Konut Projesindeki çalışmalarda yeni bir alt merkez oluşturuluyor. Proje kapsamında...

BÜYÜT

Eski hindi üretim çiftliğinin yerine yapılacak olan Kandıra Toplu Konut Projesindeki çalışmalarda yeni bir alt merkez oluşturuluyor. Proje kapsamında 10 dönümlük ticaret alanı, 39 bin metre karelik park alanı, ilk ve orta öğretim alanları oluşturulacak.  Konutların yeni yapılan hastane binasına yakın oluşu da vatandaşa ulaşım kolaylığı sağlayacak.

 

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, konuyla ilgili açıklama yaparak; “Yaptığımız hizmetlerde ön planda tuttuğumuz tek şey var o da vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir ortamda hayatlarını sürdürmeleridir. Kandıra Belediyesi ve TOKİ işbirliğinde yürüttüğümüz toplu konut projemizde Kandıra’da yeni bir alt merkez oluşturma amacını taşıyoruz” dedi.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün yaptığı açıklamaya göre, arazideki mülkiyet sorunu giderildi, alt yapı çalışmaları başlatıldı.

1/5’lik nazım imar planları ağustos ayında Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden geçiyor. Eylül ayında ise 1/1000’lik uygulama planı Kandıra Belediyesinden geçip imar komisyonuna sunulacak.  Toplamda 208 konut sayısının olacağı inşaatlara bu yılsonunda başlanması düşünülüyor.

13 Ağustos 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR