Hayat Kimya, 870 işçi alacak!

Hayat Kimya yetkilileri, Bakan Ergün’ün ziyaretinde istihdam müjdesi verdi. Deterjan, temizlik kağıdı, hijyenik malzeme üretimi yapan Hayat Kimya, yen...

BÜYÜT

Hayat Kimya yetkilileri, Bakan Ergün’ün ziyaretinde istihdam müjdesi verdi. Deterjan, temizlik kağıdı, hijyenik malzeme üretimi yapan Hayat Kimya, yeni yapılan kağıt bölümüne 750, depo bölümüne 120 olmak üzere toplam 870 işçi alımı yapacak.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün ile Vali Ercan Topaca önceki gün Başiskele’ye bağlı Yeniköy’de kurulu Hayat Kimya çalışanları ile bir araya geldi. Öğle yemeğini fabrikada işçilerle birlikte yiyen Bakan Ergün’e Hayat Kimya Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yahya Kığılı ile Başkan Yardımcısı Mehmet Avni Kığılı eşlik etti. Nihat Ergün, Hayat Kimya tarafından yapılan yatırımları yerinde inceledi.

TUVALET KAĞIDINDA EN BÜYÜĞÜZ
Hayat Kimya Yönetim Kurulu Üyesi Yıldırım Aktürk, yeni yatırımlarla ilgili Bakan Ergün’e bilgi verdi. LİMAŞ Stok Depoları’nın kurulduğunu söyleyen Aktürk, “Kâğıt tesisimizde dünyanın en ileri teknolojileri ile ürettiğimiz tuvalet kağıdı sistemimizi kendimiz dizayn ettik. Bu sistemi geliştirdik ve makinelerin aynısını İran’da da kuracağız” açıklamasında bulundu. Aktürk, tuvalet kağıdı üretiminde Ortadoğu ve Balkanlar’ın en büyük yatırımcısı olduklarını belirtti.

YATIRIMLAR ARTTI
Hayat Kimya çalışanlarına hitap eden Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün ise son 8,5 yılda birçok yabancı firmanın Türkiye’ye yatırım yaptığını ve yatırım yapma kararı aldıklarını dile getirdi. Bununla birlikte yeni istihdam alanlarının açıldığını ve üretim kapasitesinin arttığını söyleyen Ergün, “Genç nüfusa sahibiz. Eğer bu genç nüfusu iyi eğitebilir, onlara iş imkânı sağlayabilirsek, muhteşem Türkiye’yi inşa edebiliriz” dedi.

İŞÇİ-İŞVEREN UYUMU
Siyasi istikrarın olmaması halinde iyi yatırımlarla karşılaşamayacağımızı belirten Ergün, sanayici ve girişimciyi önemsedikleri kadar çalışanları da önemsediklerini söyledi. İnsanın her şeyin odağı olduğunu vurgulayan Ergün, işçi ve işveren arasındaki sıcak ilişki yaklaşımının devam ettiği takdirde istikrarın sürdürülebileceğini dile getirdi. 8,5 yılda Türkiye’nin önemli mesafeler aldığını belirten Ergün, işçi, işveren ve halkın hedefleri arasında uyum olması gerektiğini söyledi.

YENİ İSTİHDAM MÜJDESİ
Açıklamaların ardından Bakan Ergün ile Vali Topaca fabrikayı gezdi. Yetkililer gezi sırasında, Bakan Ergün’e yeni istihdam sağlanacağını açıkladı. Buna göre Yeniköy Sepetli üretim tesislerinde deterjan, temizlik kağıdı, hijyenik malzeme üretimi yapan Hayat Kimya bünyesinde yeni açılan ve deneme üretimi yapan kâğıt bölümünde şu an 400 işçi istihdam ediliyor ancak kısa bir süre içinde 100 işçi alımı daha yapılacak. Yıl sonuna kadar ise kağıt bölümüne toplam 750 kişi, depo bölümüne ise 120 işçi alımı yapılacak. Fabrikada şu an LİMAŞ dahil 2 bin 300 kişi çalışıyor. İşçi alımları yılsonuna kadar devam edecek.

14 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR