Dumlu, Gürpınar Su Fabrikasında işçi kardeşlerine seslendi

Genel seçim çalışmaları kapsamında, ziyaretlerini yoğun bir çalışma süreci içerisinde devam eden CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Ecz. Turan Dumlu’nun...

BÜYÜT

Genel seçim çalışmaları kapsamında, ziyaretlerini yoğun bir çalışma süreci içerisinde devam eden CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Ecz. Turan Dumlu’nun duraklarından biri de Gölcük Selimiye Köyünde faaliyetini sürdüren Gürpınar Su Fabrikası oldu. Gürpınar Su Fabrikası Sahibi Cezmi Çiçek ve Genel Müdür Salim Demir’in ev sahipliğinde ziyaretini gerçekleştiren Ecz. Dumlu’ya, CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri, ilçe yöneticisi İbrahim Büyükbudak ve CHP Belediye Meclis üyesi Özgür Yılmaz eşlik etti. Emeğe ve emekçiye gösterdiği ilgi ve verdiği değerle de tanınan Ecz. Dumlu, fabrika işçileri ile tek tek tokalaştı.

 

İŞERİ: EMEK YÜCE BİR DEĞER

Ziyarette ilk konuşmayı yapan CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri, emeğin yüce bir değer olduğuna vurgu yaparak, “Emeğinizin karşılığını burada çalışarak aldığınızı görüyorum. CHP olarak, çalışanlar, emek verenler, emekliler için çok güzel projelerimiz var. Genel sağlık sigortasından, işsizlik yönünden iyileştirici programlarımız mevcut! İşçi hak ettiği ve bugüne kadar alamadığı emeğinin karşılığını CHP iktidarıyla alacak” diyerek, sözü CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Ecz. Turan Dumlu’ya verdi.

 

“İŞÇİ SAĞLIĞI İŞ GÜVENLİĞİ KONSEYİ OLUŞACAK”

Konuşmasını işçilerin arasında yapan ve sözlerine “İşçi kardeşlerim” diyerek başlayan Ecz. Dumlu, “Partimiz, emek ağırlıklı bir parti. Bugüne kadar meclis çatısı altında, CHP işçilerin haklarını koruyan yasaların ortaya çıkması adına önemli çalışmalar yapmıştır. Fakat çoğunluğa sahip olan iktidar tarafından bu çalışmalar ortaya çıkamadı. Bizim hedefimiz iktidar olmak. İktidarlığımız döneminde, emekçinin, işçinin yanında olacağız. İşçilerimiz bizim için çok önemli! Sizin güvenliğiniz, sağlığınız bizim için her zaman ön planda olmuştur. CHP olarak, ‘İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Konseyi’ oluşturacağız. İşçi sağlığı ve iş güvenliği uzmanları, ücretlerini işverenden değil, oluşturacağımız fondan alacak. Taşeron işçilik bizim dönemimizde kalkarak, tüm taşeron işçilerimiz kadrolu olacak” dedi.

 

“CHP DERSİNE İYİ ÇALIŞTI”

CHP bu sefer dersine iyi çalıştı diyen Ecz. Dumlu, diğer projeler hakkında da bilgiler vererek, “Yoksul insanlara, köylülere, çiftçilere hitap eden projelerimiz var. Yoksul ailelerimiz için evde çalışan yoksa kadının hesabına deşifre edilmeden 720 TL para yatırılacak. Aynı zamanda çocuk doğduğu andan 18 yaşına gelene kadar yaş aralıkları ile aileye 240 ila 400 TL arasında para verilecek. 65 yaş üstü vatandaşlarımız, 300 TL yaşlılık desteği alacak” dedi.

 

“SİZİN SORUNUNUZ, BİZİM SORUNUMUZ”

Dumlu, asgari ücret üzerinden alınan verginin de kalkacağını ifade ederek, “Asgari ücret aylık net 1500 TL olacak. Aynı zamanda asgari ücret, her yıl enflasyon farkı ve ekonomik iyileşmeye tabi olarak artış gösterecek. Bizler, sizin Ankara’da ki sesiniz, kulağınız olacağız. Sizin sorunlarımız, bizim sorunlarımız olacak ve büyük bir sorumlulukla, çalışmalarımız yapacağız” dedi. Fabrika işçilerinin ilgi ile dinlediği Dumlu, işçilerin desteğinin kendileri için önemli olduğunu belirtti ve desteğin devamında Gölcük’ün ve Kocaeli’nin yaşanabilir Türkiye hedefiyle refah seviyeye ulaşacağını dile getirerek, sözlerini tamamladı. Konuşmaların ardından Gürpınar Su Fabrikası Sahibi Cezmi Çiçek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti iletti.

13 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR