Körfez Belediyesi’nden güvenilir gıda semineri

SEMİNERE İLGİ YOĞUNDU Körfez Halk Eğitim Merkezinde gerçekleşen seminere Körfez’li bayanlar büyük ilgi gösterdi. Körfez Belediyesi Veteriner Hekim...

BÜYÜT

SEMİNERE İLGİ YOĞUNDU

Körfez Halk Eğitim Merkezinde gerçekleşen seminere Körfez’li bayanlar büyük ilgi gösterdi. Körfez Belediyesi Veteriner Hekimi Arzu Demirhan Ergeç tarafından hazırlanıp sunulan seminerde, Körfezli hanımları gıdaları marketten ve pazardan satın alırken dikkat etmesi gereken püf noktaları, personel hijyeni, alet ekipman hijyeni, ,et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, yumurta, ekmek, bal, zeytin gibi ürünleri satın alırken ve evde muhafaza ederken dikkat edilmesi gereken hususlar ve mutfak hijyeni konuları ele alındı.


GÜVENİLİR GIDA ANLATILDI

Körfez Belediyesi Veteriner Hekimi Arzu Demirhan Ergeç katılımıyla düzenlenen seminerde, hijyenin tanımı, yiyeceklerdeki bakteriler, çoğalma şekilleri, kişisel hijyen, mutfak hijyeni,  ürünlerin satın alınması ve depolanmasında dikkat edilmesi gereken hususlar ve çocukların beslenmesine yönelik dikkat edilmesi gereken ayrıntılara vurgu yapılarak kişisel hijyenin ev hanımları için önemine dikkat çekildi.


ÖNEMLİ KONULAR AKTARILDI

Mutfak hijyeni konusunda bilgilendirme yapan Arzu Demirhan Ergeç, gıda güvenliğinin üreticiden tüketiciye, zincirleme şeklinde sağlandığını söyledi. Ergeç, "Sağlıklı bir ürün olarak aldığımız gıdaları doğru muhafaza edemiyoruz." diyerek, gıda güvenliğine etki eden faktörlerden mikroorganizmalar konusunda açıklamalarda bulundu. Ergeç, gıda zehirlenmelerinin büyük bir bölümünün mikro organizmalardan kaynaklandığını belirtti.


“ÇALIŞMALARIMIZI GENİŞLETECEĞİZ”

Körfez halkını bilinçlendirmeye devam edeceklerini dile getiren Körfez Belediyesi Veteriner Hekimi Arzu Demirhan Ergeç, “Çalışmalarımızı ve projelerimizi sadece bu kapsamda sürdürmeyip daha da genişleteceğiz” dedi. Halkı en iyi şekilde bilinçlendirmek adına her türlü çalışmayı hayata geçiren Körfez Belediyesi, seminer sırasında hazırlanan Gıda Muhafaza Koşulları kitapçığını seminere katılanlara dağıtılıyor.

Körfez Belediyesi, Kentin güvenli gıda tüketmesi ve sağlıklı yaşam seminerlerini tüm gıda işletmelerine, esnafa, personele ve ev hanımlarına gıda güvenliği, hijyeni ve mutfak hijyeni konularında temel eğitim vermeyi hedefliyor.

28 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR