Spor Okulları’nda antrenör titizliği

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin sporu tabana yaymak amacıyla projelendirdiği Spor Okulları, kurduğu dinamik yapıyla yoluna devam ediyor. Ücretsiz ol...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin sporu tabana yaymak amacıyla projelendirdiği Spor Okulları, kurduğu dinamik yapıyla yoluna devam ediyor. Ücretsiz olarak sporun beş önemli branşında eğitim veren Spor Okulları’nın en önemli özelliklerinden birini ise,  antrenörlerin çocuklara verdiği önem oluşturuyor. Kendi alanında uzman spor eğitmenleri, yetiştirdikleri her bir öğrenciye potansiyel olimpiyat sporcusu kimliğiyle yaklaşıyor. Antrenörler, spor eğitiminin yanı sıra öğrencinin sosyo-psikolojik durumu ile okuldaki ders başarısını da yakından takip ediyor. Böylece bir Spor Okulu öğrencisi, antrenörünün hayat koçluğu gözetiminde spor eğitimini akademik düzeyde sürdürme şansı yakalıyor.

 

12 İLÇEDE VE 16 SPOR TESİSİNDE

12 ilçede ve 16 spor tesisinde devam eden Spor Okulları’nda  6-12 yaş arasındaki çocuklara Masa Tenisi,  Basketbol,  Voleybol Tenis ve Cimnastik branşlarında eğitim veriliyor. Türkiye’nin en fazla lisanslı sporcusuna sahip kulübü olan Kağıtspor da, Spor Okulları’na direkt olarak destek veriyor

 

SPOR OKULU ANTRENÖRLERİNİN FARKI

Spor Okulu öğrencileri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü beden eğitimi antrenörleri tarafından seçtikleri ilgili branşta çalıştırılıyor. Spor Okulları bu yılki düzenlemeyle üç ana temel üzerinden başladı. İlk etapta; çocuğun doğasında olan oyundan hareket edildi ve çocukların seçtikleri branşlar antrenörler tarafından öncelikli olarak eğlenceli yöntemlerle tanıtıldı. Bu süreçte çocuğun branşa olan ilgisi gözlemlendi.

 

DÜZENLİ ANTRENMAN SÜRECİ BAŞLADI

Gözlemlerini bir rapor halinde getiren antrenörler kısa bir süre önce ise ikinci etap olan antrenman sürecini başlattı. Spor Okulu öğrencileri bu çerçevede seçtikleri branşta düzenli olarak antrenman grubunda ilerliyor.

 

DÜNYA ŞAMPİYONLARININ YETİŞTİĞİ SİSTEM

Söz konusu çalışma, dünya spor literatüründe yer alan şampiyon sporcu yetiştirme metodu olarak biliniyor. Bugün bir çok dünya ve olimpiyat  şampiyonu bu sistemle başarıyı yakalıyor.

 

SPORCU ANTRENÖRÜNÜN YAKIN TAKİBİNDE

Spor Okulu öğrencisi bunun dışında antrenörünün sürekli ve yakın takibinde tutuluyor. Spor Okulu antrenörleri öğrencilerinin sosyo – psikolojik durumunun yanı sıra okul başarısı ile de yakından ilgileniyor. Sporcunun başarısının temelini oluşturan söz konusu uygulamaları en iyi şekilde gerçekleştiren Spor Okulu antrenörleri ayrıca çocukların aileleriyle de sürekli dirsek temasında bulunuyor. Spor Okulu öğrencileri ailelerle düzenli olarak gerçekleştirdikleri veli toplantılarıyla olası sorunları başında çözme imkanı yakalıyor. 

07 Mart 2015 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR