Cinayet davası ertelendi

Ali Kahya’da Cemil Akyüz’ü silahla vurarak öldüren Ahmet Canlı, “maktul evimin etrafında dolaşıyordu uyardım anlamadı. Bana hakaret ve küfür etti tar...

Ali Kahya’da Cemil Akyüz’ü silahla vurarak öldüren Ahmet Canlı, “maktul evimin etrafında dolaşıyordu uyardım anlamadı. Bana hakaret ve küfür etti tartışma sonrası korkutmak için çıkarttığım silah çevredekiler müdahale edince ateş aldı tasarlayarak vurmadım" dedi.

 

İzmit Alikahya’da iki kişi arasında kadın sebebi ile dolayı çıkan kavgada Ahmet Canlı, Cemil Akyüz’ü silahla vurarak öldürmüştü. Olay sonrası tutuklanan Ahmet Canlı, dün Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkarıldı. Kendini savunan Ahmet Canlı, maktulü defalarca bizim mahalleye gelmemesi ve kadınları arabasıyla gezdirmemesi konusunda uyardığını ancak kendisine küfür ve hakaretle karşılık verdiğini söyledi.

 

“KADINLARI ALIP GİDİYORDU”

Hakim karşısında kendisini savunan sanık Canlı, “Maktul mahalleden bazı kadınları arabasına alıp götürüyordu. Kendisini bu konuda uyardım. Ancak bana ‘sen muhtar mısın’ deyip küfür etti” dedi. Maktulün evinin etrafında dolaştığını ve bundan rahatsız olduğunu söyleyen Canlı, “Gelinim ve eşime dışarı çıkmamasını söyledim” şeklinde kendisini savundu.

 

“SALDIRACAĞINI DÜŞÜNDÜM”

“Olay günü aracını yola park etmişti. Çevredekiler onu aracını kaldırması için uyardı” diyen Canlı, “Şahıs için ‘Burada ne arıyor’ diye sordum. Çevredekiler de bana fındık işçisi almak için geldiğini söylediler. O sırada maktul aracıyla gelerek bana hakaret etti. Aracının torpidosuna eğilince ateş edeceğini sandım ve belimdeki tabancayla ateş ettim” diye konuştu.

 

"TASARLAYARAK YAPMADIM"

Olay sırasında Hayri Akçin’nin silahını elinden alarak kendisine ateş ettiğini söyleyen Canlı,  “Maktule ateş ettikten sonra çevredekiler saldırarak beni dövdüler ve kendimden geçmişim. Maktulü öldürme niyetim yoktu. Tasarlama yapmadım. Çevredekiler müdahale ettiği için silah rastgele ateş aldı” şeklinde konuştu. Olayın tanıklarından Ergün Akçin, “İşçi için Cemil’i aradım geldi. Daha sonra Ahmet geldi ‘bunun burada ne işi var’ dedi. Ben de ona ‘ben çağırdım’ dedim. Sonra Ahmet silahını çıkararak buraya niye geldin burada ne işin var diyerek iki el ateş etti. Ahmet aracını Cemil’in aracının önüne park etmişti Cemil’in kaçacak yeri yoktu” dedi.

 

"AHMET ATEŞ ETTİ"

Ardından dinlenen bir diğer tanık Hayri Akçin ise, “Cemil fındık işçilerimizi almak için evimizin önüne geldi. Kendisiyle konuşuyorduk. Daha sonra Ahmet geldi. Cemil’e ‘burada ne işin var lan şerefsiz’ dedi. Tartışmasınlar diye ağabeyim araya girdi. Ahmet belinden tabancasını çıkarıp ateş etti” diye ifade verdi.

 

20 KASIM’A ERTELENDİ

Sanık avukatı Müge Kuran, “Maktul müvekkilime ağır hakaret ve küfürler etmiştir. Olayda tahrik vardır. Bunun ortaya çıkması için de cep telefonu dokümanlarının çıkarılmasını talep ediyoruz” dedi. Olayı gören tanıklarının olduğunu söyleyen Kuran, “Tanıklarımızın dinlenilmesi için süre talep ediyoruz” dedi. Mahkeme heyeti davayı duruşmaya gelmeyen tanık Ferhat Doğulu’nun zorla getirilmesine, cep telefonu dokümanlarının istenmesine ve sanık müdafisini talep ettiği tanıkların dinlenmesine karar vererek davayı 20 Kasım tarihine erteledi. Uğur MAYA

02 Ekim 2014 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR