Şanlı'dan Hülagü'ye destek

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Yaşar Şanlı sendika binasında basın açıklamasında KOÜ Rektörü Prof.Dr.Sadettin Hülagü’ye destek verdi. Şanlı “30 yıldır b...

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Yaşar Şanlı sendika binasında basın açıklamasında KOÜ Rektörü Prof.Dr.Sadettin Hülagü’ye destek verdi. Şanlı “30 yıldır bu milletin evlatlarını katleden silahlı  terör örgütü ve onun ortağı ve destekçisi olan FETÖ terör örgütü 15 Temmuz hain gecesinde bu milletin geleceğine kast etmiş, milletimizin Cumhuriyetimizin kurucu büyük liderimiz M.Kemal Atatürk’ün  gösterdiği hedeflere doğru devam eden  kutlu yürüyüşüne engel olmak istemiş ve bu milletin düşmanlarına karşı kendilerine emanet edilen silahlarla bu milleti şehit etmiş bütün hainleri ve içteki ve dıştaki tüm destekçilerini lanetle kınıyoruz. Şehitlerimizi, bu vatan için, bu bayrak için, bizler için hayatını feda eden bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.  

 

BİRLİK OLAN BU MİLLET

Bu millete kast edenler karşısında imanlı göğsü ve elinde sopası taşı dışında hiçbir şeyi olmadan tanka topa karşı duran tüm gazilerimizi de minnetle anıyoruz diyen Şanlı “Bu millet birlik olmayı, bir olmayı ve millet olmayı bir kere daha o gece gösterdi. Siyasi parti, düşünce farkı gözetmeksizin her değere saldıran bu hainlere karşı milletimiz çok büyük bir ders verdi. Türk tarihine bakıldığı zaman görülecektir ki 20 yaşındaki bebesinden 90 yaşındaki dedesine, nenesine kadar birlik olan bu millet karşısında hiçbir güç hain emeline erişememiştir” açıklamasında bulundu.

 

ENDİŞELERİMİZİN HAKLILIĞINI GÖSTERDİ

Sözlerine devam eden Sendika Başkanı Şanlı “Sayın cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin defaten her platform da dile getirdiği “Ya terörden yana olursun yada milletten yana olursunuz” beyanında Türk Kamu Sen ve bu geniş ailenin bir üyesi olan Türk Eğitim Sen sendikası her daim devletimiz ve milletimizden yana olduğunu her daim göstermiş, örgütlü bulunduğumuz Kocaeli Üniversitesinde de bu hain yapılara ve yapılanmalara hep karşı olmuştur. 15 Temmuz süreci bize ülkemizin iç ve dış hatlarında güvenlik sorunun hakkındaki endişelerimizin haklılığını gösterdi lakin çok şükür bu bela Allah’ın yardımı, milletimizin kahramanlığı ile def oldu. Allah devletimizin ve güvenlik güçlerimizin her daim yardımcısı olsun” ifadelerini kullandı.  

 

AKADEMİSYENİN İMZASI VARDI

15 Temmuz gecesi ve ondan önce ve hala devam eden terör saldırılarında hayatını kaybedenlere Tanrı'dan rahmet diliyoruz diyen Şanlı “Etnik yada dinî temelli veyahut hangi ad ve amaç adı altında yapılırsa terörün her türlüsüne bütün varlığımızla karşıyız. Türk Eğitim-Sen KOÜ Temsilciliği olarak geçtiğimiz aylarda Sur’da, Cizre’de, Nusaybin de PKK'lı teröristlerin ve siyasi destekçilerinin terörü şehirlere taşıma gayretlerine karşın canla başla kamu düzenini sağlamaya çalışan devlet birimlerini hedef alan 1100 akademisyen imzalı açıklamada maalesef Üniversitemizden de 19 akademisyenin imzası vardı. Bunlardan 7'si profesör, 7'si doçent, 4'ü yardımcı doçent ve 1'i de araştırma görevlisi olarak maaş almaktaydı” dedi.

 

İLLA KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

4 dönem (16 yıl) Komsuoğulları'yla yönetilen KOÜ özellikle Sezer Komsuoğlu döneminde terörle ilintili örgütlerin folluğu haline gelmişti diyen Şanlı “Açıktan PKK propagandası yapan metne imza atan 'meşhur' hocalar Kocaeli Üniversitesi'nde. Geçtiğimiz aylarda ilimizde terör operasyonu yapıldı; gözaltına alınanlar Kocaeli Üniversitesi'nde öğrenci. Geçen yıl İstanbul'da canlı bomba eylemi düzenleyen kadın Kocaeli Üniversitesi öğrencisi. Kobani'de savaşan Kocaeli Üniversitesi öğrencisi, Ankara'daki Kobani Eylemi sırasındaki patlamada ölenler Kocaeli Üniversitesi öğrencisi. Hangi terör olayı varsa içinden, kenarından illa Kocaeli Üniversitesi geçiyor” açıklamasında bulundu.  

 

REKTÖR HÜLAGÜ’YE DESTEK

Sözlerinin sonunda Sendika Başkanı Şanlı “Üniversiteyi Hitlervari yöntemlerle yöneten ve her tarafından haksızlık - hukuksuzluk akan Sezer Komsuoğlu dönemi 2 sene önce kapandı kapanmasına ama KOÜ'de yuvalanmış terör gurupları, bunların maddi - manevi destekçileri olan hocalar ve eskiden beri görev yapan bazı yöneticiler sayesinde hala etkileri, etkinlikleri sürüyordu. Sadettin Hülagü Rektörümüzden Allah razı olsun. 15-16 yıl boyunca terörün ve terör uzantılarının arka bahçesi haline gelmiş bir eğitim - bilim kurumunu tekrar asli mecrasına döndürdü. Kocaeli üniversitesi artık bilimle anılacak kentle entegre olmaktadır. Bu itibarla buradan Türk Eğitim Sen Genel Merkezimiz ve Kocaeli 1 Nolu Şubemiz gibi TES KOÜ Temsilciliği olarak bir kez daha sayın Rektörümüze teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyor ve Rektörümüzün izinde tüm yöneticileri ve üniversite çalışanlarını, öğrencilerini teröre karşı net olarak safını belli etmeye çağırıyoruz" açıklamasında bulundu. Serkan BORLAK  

         

 

         

         

27 Eylül 2016 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

gerçek vatansever - vay vay destek verseniz ne olur vermeseniz ne olur laf ola beri gele rektörlük seçimlerinde ne yaptığınız belli

Yanıtla . 0Beğen 27 Eylül 09:16
01

erol - hiç bir şey anlamadım. laf olsun ismim yazılsın diye konuşulmuş gibi geldi bana. prof. ları kim atıyor? TÜRKİYE çapında fetoculardan kim sorumlu o zaman ? yine turkiye çapında pkk dan işid de kim sorumlu KOMSUOGLU MU?

Yanıtla . 0Beğen 27 Eylül 09:16
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR