Körfez köylerinde sergi açılışları

Körfez Halk Eğitim Merkezi Mefruşat Bölümü kursiyerleri, köylerde yıl sonu sergilerini açtı. Sergi açılışlarına siyasilerden sadece SP’liler ilgi göst...

BÜYÜT

Körfez Halk Eğitim Merkezi Mefruşat Bölümü kursiyerleri, köylerde yıl sonu sergilerini açtı. Sergi açılışlarına siyasilerden sadece SP’liler ilgi gösterdi.

Körfez Halk Eğitim Merkezi mefruşat bölümü kursiyerlerinin dönem boyunca yapmış oldukları el emeği göz nuru eserler Körfez’in köylerindeki kurs evlerinde sergilendi. Körfez’e bağlı Ürkütlü Köyü’nde başlayan sergi açılışları, Kırcali ve Dürbeyler Köyleri’nde gün boyu devam etti. Körfez Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu’nun kurdelelerini kestiği sergilere siyasiler ilgi göstermezken katılan tek siyasetçi Saadet Partisi Körfez İlçe Başkanı Recep Sarıdoğan oldu. Sergilere Körfez Halk Eğitim Müdürü Vezir Ekinci, Körfez Tarım Müdürü Semra Koşumcu, Körfez Nüfus Müdürü Muazzez Arslan, Vakıf Müdürü Cemil Arslan, Yazı İşleri Müdürü Gülsen Düzgün, Halk Eğitim Müdür Yardımcıları Gigen Kaya ve Murat Türküm ve çok sayıda köylü katıldı.

11 BİN 750 KURSİYER VAR
Körfez Halk Eğitim Müdürü Vezir Ekinci programlarda halk eğitim merkezlerini tanıtırken, yapılan çalışmaları anlattı. Halk eğitim merkezinde ilk başlarda 9 bin kursiyer olduğunu belirten Ekinci, şuanda 11 bin 750 kursiyerin kurslara devam ettiğini ve 117 çeşit kursun mevcut olduğunu söyledi. Hedefin sezon sonuna kadar 13 bin kursiyere ulaşmak olduğunu da belirten Ekinci, “Vatandaşımız yeter ki kursa gitmek istesin. 65 kursla başladık, bugün 117 kursa ulaştık. Bu kurslarımızla aynı zamanda 400 okuma yazma bilmeyen vatandaşımıza okuma yazma öğrettik” dedi.

ÇATISI AKAN KURS EVİ
Körfez Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu, sergilerin açılış kurdelesini kesti. Sergilerde el işi ürünleri tek tek inceleyen Şirinoğlu, ürünlerin sahipleriyle de sohbet etti. Açılışlar sırasında Körfez kaymakamına tarım ve eğitim alanın da yaptığı girişimler için teşekkürlerini sunan Recep Sarıdoğan, daha sonra Kaymakamın teklifi üzerine Körfez’deki tarım çalışmalarına bizzat destek vereceğinin sözünü verdi. Körfez’e bağlı Kırcali Köyü’ndeki sergi açılışı sırasında kurs evinin çatısının aktığını ve kurs evinin kötü durumda olduğunu öğrenen Mahmut Şirinoğlu, tadilat için Büyükşehir Belediyesi’nden destek istenildiği takdirde dikkate alınacağını ve kendisinin de tadilat için girişimlerde bulunacağını söyledi.

11 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR