KOÜ, en yenilikçi 24. üniversite oldu

Kocaeli Üniversitesi ''Üniversitelerarası Girişimcilik ve Yenilikçilik Endeksi''nde 50 üniversite arasında 24.sırada yer aldı.Bilim, Sanayi ve Teknolo...

BÜYÜT

Kocaeli Üniversitesi ''Üniversitelerarası Girişimcilik ve Yenilikçilik Endeksi''nde 50 üniversite arasında 24.sırada yer aldı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Nihat Ergün, Türkiye'de ilk kez hazırlanan ''Üniversitelerarası Girişimcilik ve Yenilikçilik Endeksi''ni açıkladı. Endeks belirlenirken, öğretim üyesi 50'nin altında olan üniversiteleri hesaplamaya dahil etmediklerini belirten Ergün, bu nedenle çalışmanın, Türkiye'deki 168 üniversitenin 126'sını kapsadığını söyledi.

Endekste rektörlüğünü Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu’nun yaptığı Kocaeli Üniversitesi “en yenilikçi 50 üniversite” arasında 37 puanla 24.sırada yer aldı. Sabancı Üniversitesi 84 puanla birinci, ODTÜ 83 puanla ikinci, Bilkent Üniversitesi 70 puanla üçüncü sırada yer aldı. Galatasaray Üniversitesi ve İzzet Baysal Üniversitesi de 22 puanla 49 ve 50.sırayı paylaştı.

14 Ekim 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR