Derince Belediyesi’nin kasasına 3 milyon girdi

Derince Belediyesi Fatih Mahallesinde bulunan ve şu anda Derincespor A.Ş Kulüp Başkanı Şahin Çavuşoğlu tarafından kullanılan Akaryakıt istasyonu araz...

Derince Belediyesi Fatih Mahallesinde bulunan ve şu anda Derincespor A.Ş Kulüp Başkanı Şahin Çavuşoğlu tarafından kullanılan Akaryakıt istasyonu arazisi yine sadece akaryakıt istasyonu olarak kullanılmak şartıyla satışa çıkmıştı. Derince Belediyesi Dr.Aziz Alemdar başkanlığı döneminde arazi akaryakıt alanına çevrilip 20 yıllığına kiraya verilmişti.

 

2950 METREKARE ALAN

Ali Haydar Bulut başkanlığındaki Belediye ise araziyi yine akaryakıt alanı olarak kullanılmak şartıyla satışa çıkardı. 2 bin 950 metrekare alan için muhammen bedel olarak 2 trilyon 950 bin TL belirlenirken ihale dün Belediye Meclis salonunda yapıldı.

 

BAŞKAN BULUT BAŞKANLIK ETTİ

Meclis salonunda Encümen tarafından yapılan ihaleye Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut bizzat başkanlık etti. Encümende AKP’den Ahmet Güntepe, İbrahim Yıldız, Hüseyin Demirelli hazır bulundu. MHP’li Meclis üyesi Hakan Karakaş ile CHP’li Ali Kocatürk ise izleyici olarak ihaleyi takip ettiler. İhaleye mevcut işletmeci Şahin Çavuşoğlu katıldı.

 

TEK FİRMA KATILDI

Belediye Başkanı Bulut, ihalenin tek katılımcı firması olan Çavuşoğlu firmasına muhammen bedel olan 2 bin 950 TL’nin üzerine çıkmasını istedi. Şahin Çavuşoğlu  bedelin üzerine 50 bin vererek 3 trilyon fiyat verdi. Başkan, fiyatın  muhammen bedelin üzerine çıktığı için yeterli olduğunu belirterek istasyonu Çavuşoğlu firmasına sattı.

29 Eylül 2014 Kocaeli- GündemYÜKLENİYOR