KOTO’da okul projesi için vakıf kuruldu

Kocaeli Ticaret Odası’nın Mart Ayı Meclis Toplantısı yapıldı. Toplantı 2014 yılı Meslek Komiteleri Ödül Töreni ile başladı. Odanın meslek komitelerin...

Kocaeli Ticaret Odası’nın Mart Ayı Meclis Toplantısı yapıldı. Toplantı 2014 yılı Meslek Komiteleri Ödül Töreni ile başladı. Odanın meslek komitelerinin katılım, öneri, organizasyon proje, grup çalışması alanlarında ve KOTO Akademi alanında verilen ödül töreninde renkli görüntüler yaşandı. Yapılan mecliste KOTO’nun Arslanbey Organize Sanayi Bölgesi’nde yapmayı planladığı okul için gerekli vakıf oy birliği ile alınan karar doğrultusunda kuruldu. Bu vakıf okul projesinin hayata geçirilmesinde çalışmalara prosedürler tamamlandıktan sonra başlayacak.

 

"EVLİLİK FUARI BİR FIRSAT"

Toplantıda aylık faaliyet raporunu sunan KOTO Başkanı Murat Özdağ, KOTO’nun öncülüğünde açılan İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı’yla ilgili konuştu. Özdağ, "Fuar komisyonumuzun çok büyük emekleri sonunda İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı’nı açıyoruz. Kısa bir sürede çok iyi bir çalışmayı ortaya koyduk. Bu şehir bizim. Bu şehri ne kadar canlandırırsak kentimiz için o kadar faydalı olur. Bizim tek isteğimiz budur. Ticaretinde durağanlaştığı bugünlerde de böyle fuarlar bir fırsat olarak karşımıza çıkıyor” dedi.


VAKIF SENEDİ HAZIRLANIYOR

Arslanbey Organize Sanayi Bölgesi’nde KOTO’nun kuracağı okulun yönetimiyle ilgili bir vakıf kurulma gerekliliği bulunduğunu aktaran Murat Özdağ, bir vakıf senedinin hazırlandığını söyledi. Özdağ, “Arslanbey’de kuracağımız okul için bir vakıf kurmamız gerekiyor. Eğer okulu bir dahaki seneye yetiştireceksek bu vakfı kurmalıyız. Bununla ilgili büyük illerdeki vakıf çalışmalarını inceledik. Bir vakıf senedi hazırladık. Vakfı da mütevelli heyeti kuracak. Bu heyette eğitim komisyonu, yönetim kurulu üyelerimiz ve 2 ya da 4 adet bağışçı bulanacak” diyerek üyelerden yetki istedi.

 

"KURUCU ÜYELERİ ARASINDA OLALIM"

Başkan Murat Özdağ’ın kurulması planlanan vakıfla ilgili sözlerinden sonra meclis üyelerinden Yaşar Can söz istedi. Can, “Vakfın kurulması için yetkiyi hemen verelim. Fakat bu vakfın kurucu üyeleri arasında KOTO’nun 61 meclis üyesinin de bulunmasını istiyoruz. Madem bu vakfı kuruyoruz. Bu onuru da yaşamalıyız” dedi. Can’ın bu talebi bu şekilde kalabalık bir yönetim kurulu oluşturulması durumunda karaların zor şekilde alınabileceği gerekçesiyle olumlu karşılanmadı.

 

"PREMATÜRE BİR VAKIF"

Tartışmaya katılan bir diğer isim de Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Dal oldu. Kendisinin vakıf konusunda tecrübeli olduğunu ve bu tecrübelere dayanarak konuştuğunu vurgulayan Dal, “Ben böyle bir vakfın kurulması halinde sonuna kadar destek olacağımı belirtmek isterim. Lakin kurucu üyelerinin bizlerden oluşmasını ve tamamının kurucular arasına alınmasını talep ediyorum. Eğer bu yapılmaz ise prematüre bir vakıf olacağı fikrindeyim. Yaşayıp yaşamayacağı belli olmaz. Yanlış bir şey yapılsın ve yanlış bir karar alınsın istemiyoruz” dedi.

 

KABUL EDİLDİ

Dal’ın konuşmasının ardından konuşulan gündem maddesi iki kişinin onay vermemesi nedeniyle oy birliği ile kabul edildi. Meclis’ten erken ayrılan Yaşar Can, çıkmadan önce söz alarak kurulacak bu meslek lisesinde yiyecek içecek bölümünün muhakkak olması gerektiğini, turizmin gelişmesi için çalışmalar yürütülen Kocaeli’de buna çok ihtiyaç olduğunu dile getirdi. Hilal GÜDÜCÜ

 

KOMİTE KATILIM ÖDÜLÜ

2. Meslek Komitesi

Hasan Kanca

Hüseyin Cahit Akyol

Mikail Kayacı

Mehmet Olhan

Cengiz İpek

Bünyamin Barış

Faruk Mamik

 

KOMİTE ÖNERİ ÖDÜLÜ

15. Meslek Komitesi

Mehmet Akif Şen

Yusuf Koçak

Yıldırım Yılmaz

Fatih Ekinci

Sedat Yazıcı

Handan Kümeli

Tahsin Koçyiğit

 

KOMİTE ORGANİZASYON ÖDÜLÜ

21. Meslek Komitesi

M. Okan Oktay

İsmail Uslu

Aykut Çavuş

Hüseyin Çoban

Ali Osman Akyan

Fuat Barbaros Oktay

Fatih Buldu

 

KOMİTE PROJE ÖDÜLÜ

14. Meslek Komitesi

Nemci Bulut

Ramazan Kadınçeşme

Medet Aydın

Nazan Topdemir Bülbül

Olcay İlter

Haluk Mamik

Kürşat Karaca

 

GRUP ÇALIŞMASI

Burs Komisyonu

İsmail Uslu

Mehmet Temizel

Mustafa Alkan

Avni Arıcan

Osman Özdemir

 

KOTO AKADEMİ ÖZEL ÖDÜLÜ

12. Meslek Komitesi Üyesi

Serkan Akçay

29 Nisan 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR