ADLİYE BİNASI ÖNÜNDE GREV

Memur-Sen’e bağlı Adliye Büro-Sen Kocaeli Şube Başkanı Metin Yılancı ve yönetim kurulu üyeleri geçtiğimiz gün Kocaeli Adliye Binası önünde konuşma yap...

BÜYÜT

Memur-Sen’e bağlı Adliye Büro-Sen Kocaeli Şube Başkanı Metin Yılancı ve yönetim kurulu üyeleri geçtiğimiz gün Kocaeli Adliye Binası önünde konuşma yaptığı konuşmada memurların hak ettiği payı alamadığını dile getirdi.
MEMURA HAK ETTİĞİ PAY VERİLMEMEKTEDİR
Memur-Sen’e bağlı Adliye Büro-Sen Kocaeli Şube Başkanı Metin Yılancı ve yönetim kurulu üyeleri geçtiğimiz gün Kocaeli Adliye Binası önünde konuşma yaptı. Konuşmalarında Metin Yılancı” Büro Memur-sen olarak iyi niyet yaklaşımlarımıza rağmen hükümet kanadından beklediğimiz yaklaşımı alamadık. Sürecin Kamu Hakem Kurulu’na kaldığını ekonomideki iyi gelişmelere rağmen memura hak ettiği pay verilmemektedir” dedi.
KAMU GÖREVLİLERİ 5 AYDIR ZAMSIZ MAAŞ ALMAKTA
Yılancı” İlk kez kamu görevlileri 5 aydır zamsız maaş almaktadır. Büro Memur-sen olarak gecikmenin sorumlusu olan hükümetin gecikmeden kaynaklanan mağduriyeti giderecek gecikme zammı farkını kamu görevlilerine ödemesi gerektiğine inanıyoruz. Maaş zammı teklifi beklenirken, bu hususun da dikkate alınması gerekirdi. Ancak maalesef bu hassasiyeti daha göremedik” dedi.
“DAĞ FARE BİLE DOĞURMADI”
Yılancı” Büro Memur-Sen’in kuruluşundan beri Türkiye gerçeklerini dikkate alıyoruz diyalogun bittiği yerde gerekli tepkiyi vermeyi de sendikal ilkeler içerisinde olmazsa olmaz olarak görüyoruz. Hükümetin Kamu İşveren Heyeti’nin 14 Mayıs günü getirdiği teklife de ‘dağ fare bile doğurmadı’ diyerek olabilecek en ağır eleştiriyi yaptık. Bugün gelinen noktada toplu sözleşme uyuşmazlıkla sonuçlandı” dedi.
23 MAYIS’TA BİR GÜN İŞ BIRAKMA KARARI ALDIK
Ve son olarak “ Son duruma tepki göstermek için bugün ülke genelinde hizmet kollarımızla birlikte 23 Mayıs’ta bir gün iş bırakma kararı aldık ama üyelerimizle yaptığımız istişare toplantısında adalet bakanlığı çalışanları olarak adliyemizde kendi hakkımızı ararken başkalarının hakkını da engelleyecek bir tutum sergilememiz gerektiğine karar verdik ve eylemimizi vatandaşlarımızı mağdur etmeden mesai saati dışında yapmaya karar verdik” dedi.

23 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR