Kandıra’da hizmetler devam ediyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Kandıra bölgesine yapılan yatırımlar devam ediyor. Kandıra merkez ve köylerinde alt yapı ve üst yapı çalışmal...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Kandıra bölgesine yapılan yatırımlar devam ediyor. Kandıra merkez ve köylerinde alt yapı ve üst yapı çalışmaları sürdüren Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını Genel Sekreter Ersin Yazıcı yerinde inceledi. Genel Sekreter Yazıcı, hizmetlerin aralıksız ve büyüyerek süreceğini vurguladı.

KANDIRA’YA ALTERNATİF YOL
Kandıra köy ve mahalle yollarını yenileme çalışmasına devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Akçaova ile İzmit Yeşilova arasında bağlantıyı sağlayan Selametli-Çalca sapağından başlayan Kaynarca’da sona eren yolda çalışmalarını sürdürüyor. Altyapı ve üst yapı çalışmaları devam eden 7 metre genişliğindeki yol, Akçaova ve civarındaki köyleri kısa zamanda İzmit’e taşıyacak. Sepetçi köyü üzerinden 19 Kilometre sonra Akçaova’ya gidilebilecek. 23 bin 500 ton asfaltın kullanıldığı yol çalışmasının yılsonunda bitirilmesi hedefleniyor.

KÖY EKMEKLERİ BÜYÜKŞEHİR FIRININDAN
Kocaeli köylerinde fırın yaparak köylülerin ortak kullanımına sunan Büyükşehir Belediyesi Kandıra’da fırın yapımına da devam ediyor. Şu ana kadar 32 köyde fırın yapan Büyükşehir Belediyesi fırın yapımını sürdürüyor.

ULAŞIM SORUNLARI ÇÖZÜLÜYOR
Öte yandan Kandıra bölgesindeki köy ulaşımını kolaylaştıran Büyükşehir Belediyesi Karagöl Süverler Mahallesi’nde köprü inşa etti. Süverler Mahallesi’nde geçen derenin özellikle kış aylarında geçişe izin vermemesi nedeniyle çocuklar okula gidememekteydil. Yapılan köprüyle ulaşım sorun olmaktan çıktı.

CAMİİ VE MEZARLIKLARA EL DEĞDİ
Kandıra köylerindeki camii ve mezarlıkların bakımına katkıda bulunan Büyükşehir Belediyesi Kandıra’da minaresi bulunmayan 50 köy camisine minare yaptı. Ayrıca birçok köyde camii ve mezarlıkların bakım ve onarımını gerçekleştirdi.

11 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR