İnkilap Lisesi Öğretmenlerinden Başarı

İnkilap Lisesi Öğretmenleri hazırladığı proje ile, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programlarına katılmaya hak kazandı.Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğre...

BÜYÜT

İnkilap Lisesi Öğretmenleri hazırladığı proje ile, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programlarına katılmaya hak kazandı.

Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenme/Comenius projeleri okul ortaklıkları programı çerçevesinde İnkilap Lisesi Müdür Yardımcısı Adnan Demirbaş, İngilizce öğretmenleri Rengin Aras ve Mustafa Aker’in hazırladığı, “Göçlerin eğitim üzerinde ki etkileri” isimli proje, Avrupa Komisyonu tarafından kabul gördü. Projeyi hazırlayan öğretmenler yapılan işlemlerin ardından, Pazartesi günü proje araştırması için Almanya’ nın Ausgburg şehrine gidecekler. Öğretmenlerine her türlü desteği sağlayan ve şuanda Gazi Lisesinde görevine devam eden Ahmet Kemal Saral’ a teşekkürlerini sunan öğretmenlere programdan da proje için 23000 Avro hibe edildi.
 
Eskiyle Yeniyi Karşılaştırma
Proje hakkında açıklama yapan İnkilap Lisesi Müdür Yardımcısı Adnan Demirbaş “Bu proje ile Avrupa’nın farklı ülkelerinden oluşan okul grupları, insanların geçmişte ve günümüzde yapmış oldukları göçlerin izlerini araştırmak için yola çıktık. Oluşturacağımız ulusal ve uluslar arası çalışma grupları beyin göçlerini, kelime ve dil göçlerini, göç şarkı ve şiirlerini belgeleyeceğiz. Düşüncelerimizin başlangıç noktası Doğu Anadolu’da ki 11.000 yıllık Göbekli tepe olacaktır. Buradan atalarımızın, dilimizin ve matematiğimizin göç hikâyelerini izleyip, Ortaçağ göç hareketlerini günümüz, küreselleşen dünya göç hareketiyle karşılaştırabiliriz” dedi.

08 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR