Taşdemir, Yuvacık’ta ısrarlı

Kullandığı sözlerinde Körfez ve Derince’nin bir kısmı üzerinde kurulması planlanan katı atık bertaraf tesisi ile ilgili olarak sert ifadeler kullanan...

Kullandığı sözlerinde Körfez ve Derince’nin bir kısmı üzerinde kurulması planlanan katı atık bertaraf tesisi ile ilgili olarak sert ifadeler kullanan Taşdemir’in ilginç ve farklı denilebilecek bir önerisi vardı.

O da şu…

Engin Bey, çöp tesisinin kurulması için yer konusunu gündeme getiren Engin Bey, fabrikanın Başiskele Yuvacık bölgesinde kurulmasını istiyor.

Tabi bu konu gündeme gelince de konunun Büyükşehir kanadına bakmak lazım geliyor. Zira bu konuda Taşdemir’in hangi hedefle bu sözleri kullandığını tam manası ile açıklamadı. Ancak hedefi belliydi galiba.

Engin Bey, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yaşadığı yer olan, doğal güzellikleri ile meşhur seçim bölgesi Yuvacık’ı gündeme getirmesi dikkat çeken bir unsur. Bu şekilde Engin Taşdemir, taşı gediğine koymuş ve İlimtepe bölgesinin heder edilmemesi için böyle bir siyaseti uygun görmüş.

Bu durumdaki ısrarını ise sosyal medya hesabı üzerinden şu yorumlarla paylaşmış: “Körfez ilçesi sanayiye doymuş bir ilçedir. Büyükşehir yönetimine çağrımı meclis kürsüsünden açıkça söyledim. Çöp fabrikası Başiskele için çok uygundur… Özellikle Yuvacık bölgesi bu fabrika için biçilmiş kaftandır...”

08 Ocak 2016 Kocaeli- Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR