Hafriyat Denetim Şube Müdürlüğü kuruldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, hafriyat atıklarıyla daha sağlıklı mücadele edebilmek için Hafriyat Denetim Şube Müdürlüğü kurdu.Kocaeli genelinde sürd...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, hafriyat atıklarıyla daha sağlıklı mücadele edebilmek için Hafriyat Denetim Şube Müdürlüğü kurdu.

Kocaeli genelinde sürdürülen hafriyat faaliyetlerinin daha düzenli, verimli, etkin yürütülmesi ve denetimlerin daha sağlıklı yapılması amacıyla i Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Hafriyat Denetim Şube Müdürlüğü kuruldu. İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak çalışacak olan şubenin müdürlüğüne Park Bahçeler Şubesi eski Müdür Yardımcısı Ali Bilgi getirildi. Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 18.02.2011 tarih 127 sayılı kararına istinaden kurulan müdürlükle ilgili yapılan açıklamada, müdürlüğün başlıca görevleri sıralandı.

GÖREVLERİ
Buna göre Kocaeli genelinde hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıkları geri kazanım tesisleri ile depolama sahaları belirlemek, kurmak, kurdurtmak, işletmek, işlettirmek. Depolama sahalarını kontrol etmek ve gerektiğinde izinlerini iptal etmek. Kaçak hafriyat dökümleri önlemek için gerekli denetimleri yapmak. Hafriyat toprağı bertaraf bedelini belirlemek, hafriyat toprağı inşaat ve yıkıntı atıkları ‘Taşıma İzin Belgesi’ düzenlemek ve ilgili mevzuata aykırı davrananlara idari yaptırım kararı uygulamak.

DEPOLAMA SAHASI
Öte yandan Hafriyat Denetim Şube Müdürlüğü çalışmalarına hızlı bir şekilde başladı. Gebze ilçesi, Muallim Köy mevkiinde 2 adet düzenli depolama sahası faaliyete geçirildi. Hafriyat sıkıntısının aşılması için de kent genelinde 12 adet depolama sahası talebinde bulunuldu. Hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıklarının geri dönüşümü için de ‘Katı Atık Bertaraf Tesisleri’ ile ilgili araştırmalar başlatıldı. Kaçak hafriyat dökümü ile ilgili havadan ve karadan denetimler de sıklaştırıldı.

31 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR