Türk Ocaklıları, Kenan Evren’e hakkını helal etmedi

Seka Park’ta düzenledikleri kahvaltıda bir araya gelen gençlere, Ocak Yöneticiler Yrd. Doç. Tekin Yeken, Mahmut Ekmen, Osman Özmen, Gökmen Türengül,...

Seka Park’ta düzenledikleri kahvaltıda bir araya gelen gençlere, Ocak Yöneticiler Yrd. Doç. Tekin Yeken, Mahmut Ekmen, Osman Özmen, Gökmen Türengül, Yılmaz Danacı ve Emre Denizbilgini eşlik etti. Fuara gelen herkesi, C salonu numara 28’deki İzmit Türk Ocağı standına davet eden Ocak Başkanı Yücel Alpay Demir, “Gelen lise ve üniversite öğrencilerine dergi ve kitaplarımızı hediye edeceğiz” dedi.

 

Demir, “Fuarda standımıza hizmet etmesi için ilk etapta her güne 3 kişi olmak üzere 27 kardeşimizi görevlendirmiştik. Öğrencilerimizden gelen yoğun istek üzerine fuarda her gün 6 öğrencimiz toplamda 54 öğrencimiz gelen ziyaretçilere ev sahipliği yapacak” dedi.

 

7 Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in de ölümüyle ilgili açıklama yapan Demir, “1980 yılında önce ihtilalin olgunlaşması için süreci birkaç yıl önceden körükleyerek hazırlayan ardından yaptığı kanlı ihtilal ile ülkemizin okuyan, sorgulayan ve bilinçlenen bir dönemin Türk gençliğini, siyasetçilerini ve aydınlarını idamlarla, hapislerle, sürgünlerle, işkencelerle heba eden 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren için maalesef tanırdık ama iyi bilmezdik, hakkımız var helal etmiyoruz, Yüce Mevla’dan rahmet dilemiyoruz, acısını hala yüreğimizde taşıdığımız ağabeylerimizin gencecik yaşta aramızdan ayrılmasının baş sebebidir. Biz Allah’a havale ettik inşallah ahir hayatı hak ettiği gibi olacaktır. Milletini bölen, ötekileştiren, uzlaştırmak yerine kavga ettirerek hayalini kurduğu dikta yönetimini sürdüren hiç bir lider iyi duygularla anılmamıştır. Bundan sonra da anılmayacaktır” dedi.

11 Mayıs 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR