Kartepe Belediyesi, SMS ile borç sorgulama dönemini başlattı

SMS ile borç sorgulama yöntemi ile vatandaşlar artık belediyeye kadar gelmeden cep telefonundan borcu olup olmadığını öğrenebilecek.   Teknolojinin...

BÜYÜT

SMS ile borç sorgulama yöntemi ile vatandaşlar artık belediyeye kadar gelmeden cep telefonundan borcu olup olmadığını öğrenebilecek.

 

Teknolojinin imkânlarından faydalanarak belediye hizmetlerinden vatandaşların daha hızlı ve çağdaş bir şekilde yararlanabilmesi için Kartepe Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdi.

 

Kartepe Belediyesi, SMS ile borç sorgulama hizmetini başlattı. Yeni yöntem ile vatandaşlar artık belediyeye kadar gelmeden www.kartepe.bel.tr adlı internet adresi üzerinden e-belediye uygulamalarını bulunduğu yerden yapabilecek.

 

İnternet üzerinden gerçekleşen hizmetlerden isteyen vatandaşlar cep telefonundan Kartepe Belediyesi e-belediye uygulamalarına girerek kendileri için sunulan hizmetlerden faydalanabiliyorlar. Kartepe Belediyesi e-belediyecilik uygulamaları kapsamında online vezne, bilgi hizmetleri ve interaktif hizmetleri vatandaşların ayağına götürüyor.

 

Kartepe Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Kerim Kandaz, “Kartepe Belediyesi olarak başkanımız Hüseyin Üzülmez’in yeni yönetim anlayışı çerçevesinde çözüm odaklı çalışmalarda teknolojik gelişmeleri de ilçemiz halkı ile buluşturuyoruz. Zaman ve mekan kısıtlılığı olmaksızın özellikle son yıllarda artan mobil uygulamalara ağırlık vermeye başladık. Bu doğrultuda Mobil Belediye, Fen İşleri Mobil Takip ve Mobil Zabıta Programları halen devam etmekte olan çalışmalarımız arasında yer alıyor. Bu uygulamaları yaygınlaştırarak günümüz teknolojisini yakından takip ederek halkımızın işlemlerini hızlandırabiliyoruz” dedi.

09 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR