Körfez Ticaret Odası Nisan Ayı Meclis Toplantısı yapıldı

Yönetim Kurulu, Meclis, Meslek Komiteleri ve Kadın Girişimciler Kurulu üyelerinin düzenlenen meclis toplantısına katılımı yoğun oldu. KTO Mart ayı m...

BÜYÜT

Yönetim Kurulu, Meclis, Meslek Komiteleri ve Kadın Girişimciler Kurulu üyelerinin düzenlenen meclis toplantısına katılımı yoğun oldu.

KTO Mart ayı meclis toplantısı ay içerisinde gerçekleştirilen faaliyetler hakkında meclis üyelerine bilgi verilmesiyle başladı. Başkan Efe konuşmasında, sözde Ermeni Soykırımını şiddetle kınadıklarını ifade ederek, “Avrupa Parlamentosunun geçtiğimiz hafta aldığı 1915 Ermeni zorunlu göçünü “soykırım’’ olarak niteleyen karar tarihi ve hukuki gerçeklerle bağdaşmamaktadır. Körfez Ticaret Odası olarak bu sözde kararı şiddetle kınıyoruz” dedi.

KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Efe, son dönemdeki ekonomik gelişmelere değinerek, “Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı İstihdam, Sanayi Yatırımı ve Üretimi Destekleme Paketi 2023 hedeflerimiz için önemli. Paketin tüm adımlarına katılıyoruz. İş dünyası olarak bu paketi çok olumlu karşıladık. Mevcut teşvik sisteminde birinci bölgede olan Kocaeli’nin bugüne kadar yatırımlarda uygulanan vergi indiriminden yararlanamadığına, pakette yer alan önlemlerin devreye girmesiyle bundan sonra teşviklerden yararlanabilecek. Bu adımı önemli bir gelişme olarak değerlendiriyoruz” açıklamalarında bulunduktan sonra açıklanan paketin detayları hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.

 

Açıklanan 2014 yılına ait rakamlara da değinen KTO Başkanı Efe, Türkiye ekonomisinin yılın 4.çeyreğinde 2.6 ve 2014’ün tamamında yüzde 2.9’luk büyüme rakamına ulaşması ve üst üste 21 çeyrektir büyümeyi sürdürmesi ekonomi politikalarımızın başarılı olduğunu gösterdiğini belirtti.

 

KTO Nisan ayı meclis toplantısı sonrasında Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan’ı ağırladı.

29 Nisan 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR