Gümüş: Yol haritamızı belirledik

İzmit’in ruhsatlı ilk temel lisesi olan Özel Gümüş Lisesi veliler için bilgilendirme toplantısı tertip etti. Toplantıya Özel Gümüş Temel Lisesi kuruc...

BÜYÜT

İzmit’in ruhsatlı ilk temel lisesi olan Özel Gümüş Lisesi veliler için bilgilendirme toplantısı tertip etti. Toplantıya Özel Gümüş Temel Lisesi kurucusu Alper Gümüş, okul koordinatörü Nejdet Özmen, okul müdürü Münir Yiğit hazır bulundu. Toplantıda konuşan Alper Gümüş, “Ülkemizde hızla değişen eğitim ve öğretim sistemi içerisinde çocuklarımıza daha kaliteli eğitim verme konusunda yasal zeminde temel lise olarak yola çıktık. Daha önce yayıncı dershane olarak  öğretim faaliyetlerimizi sürdürürken Milli Eğitim Bakanlığının onayı ile temel liseye dönüşen ilk kurum olmamız bizlere çok büyük bir sorumluluk ve aynı zamanda başarılı olmamız konusunda çok ciddi anlamda motivasyon yüklemiştir” dedi.

 

ÖĞRENCİLERLE TOPLANTI YAPILDI

Gümüş Temel Lisesi olarak bu görev ve sorumlulukların idraki ile hareket ettiklerini kaydeden Alper Gümüş, “Özel Gümüş Temel Lisesi olarak 10 Ağustos Pazartesi günü öğrencilerimizle ilk ön çalışma programına başladık ve aynı gün yine öğrencilerimizle tanışma/bilgilendirme toplantısı adı altında bir araya geldik. Söz konusu bu toplantıda eğitim-öğretimde başarılı ve kaliteli bir yıl geçirme noktasında yapılması gerekenleri öğrencilerimizle paylaştık, değerlendirmelerde bulunduk. Öğrencilerimizin okulumuzdan en üst düzeyde yararlanmaları, bunu nasıl başaracaklarını ifade etmeye çalıştık. Özel Gümüş Lisesinin yol haritasını belirlemiş olduk” şeklinde konuştu.

 

“VELİLERDEN TAM DESTEK BEKLİYORUZ”

Büyük bir heyecan ve azimle 10 Ağustos tarihinden itibaren güzel ve başarılı bir yıla merhaba dediklerini de ekleyen Gümüş, “Siz de takdir edersiniz ki eğitimin üç ayağından biri okul, diğeri öğretmen, üçüncüsü de velilerdir. Bizler bu üç ayağın ahenkle oluşturduğu bir takımın ilerlemesinin, kaliteyi ve başarıyı yakalamasının kaçınılmaz olduğuna inanmaktayız. Bu amaçla siz değerli velilerimizden tam destek bekliyoruz. Vermenizi beklediğimiz tam destekten kastımız öğrencilerimizin okula zamanında gelmelerini sağlamanız, beslenme konusundaki hassasiyetiniz ve okulumuzla iletişim içinde olmanızdır” dedi.

 

“ÖĞRENCİLERİN KIYAFETLERİNİ TANITTIK”

Alper Gümüş son olarak, “Okulumuzda uygulanacak olan programlar rehberlik servisimizin çalışmaları, ödev takipleri, sınıf rehber öğretmenlerimizin günlük ve hatta aylık uygulamaları, etütler ve diğer sorumluluklarımızla planlı ve sistemli adımlar atmaktayız. Özel Gümüş Temel Lisesi olarak öğrencilerimiz için belirlediğimiz kıyafetleri velilerimize tanıttık. Okul olmamızın sorumluluğu ile disiplin anlayışımızı, kurumun işleyişini velilerimize anlatmaya çalıştık. ‘Yarınlar, rahatlarına kıyanlarındır’ sloganımızdan yola çıkarak öğrencilerimize ve velilerimize güzel ve başarılı bir gelecek sözü verdik” ifadelerine yer verdi.

19 Ağustos 2015 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR