Akar, muhtarlar için kanun teklifi verdi

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, muhtarların durumlarını iyileştirmeye yönelik kanun teklifi verdiCHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Balıkesir...

BÜYÜT

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, muhtarların durumlarını iyileştirmeye yönelik kanun teklifi verdi

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Balıkesir Milletvekili Namık Havutça ile birlikte muhtarların durumlarını iyileştirmeye yönelik kanun teklifi verdi. Akar ve Havutçu Muhtar Ödenek ve Sosyal Güvenlik Kanunu, Köy Kanunu, Şehir ve Kasabalarda Muhtar ve İhtiyar Heyetleri Teşkiline Dair Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifini, TBMM Başkanlığına sundu.

AYLIK ÖDENEK

Teklife göre, muhtarlara, brüt asgari ücret kadar aylık ödenek verilecek. Muhtarlar, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası kapsamına alınacak.
İlgili belediye, muhtarlıklara hizmet büroları tahsis edecek. Bu büroların elektrik, ısıtma, aydınlatma, yakacak, telefon ve internet hizmetleri, usulüne göre İçişleri Bakanlığı bütçesinden karşılanacak.

15 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR