İşten çıkarılmalar devam ediyor!

Pimapen olarak bilinen camları üreten Pimaş, geçtiğimiz haftalarda Türkiye’deki tek üretim tesisi olan Gebze Fabrikasını kapatma kararı almıştı. Kapan...

Pimapen olarak bilinen camları üreten Pimaş, geçtiğimiz haftalarda Türkiye’deki tek üretim tesisi olan Gebze Fabrikasını kapatma kararı almıştı. Kapanma kararının alınmasıyla birlikte fabrikanın personel çıkartması olağan bir beklenti olmuştu. Fabrikadan gelen açıklamayla personel sayısının 46’ya düşürüldüğü belirtildi. Gelen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

GENEL KURULU KARARI

"Şirketimiz üretiminin kademeli olarak sonlandırılmasına dair 3 Nisan 2015 tarihli Yönetim Kurulu kararında belirtilen ilkeler ve bu kararı onaylayan 1 Haziran 2015 tarihli Genel Kurul kararı doğrultusunda alınan 22 Şubat 2016 tarihli Yönetim Kurulu kararı uyarınca yapılan açıklamalarda şu bilgiler paylaşıldı:

 

PERSONEL SAYISI 46’YA DÜŞTÜ

Gebze üretim tesisinin faaliyetine 31 Mart 2016 tarihi itibariyle son verileceği, Şirketimize ait ürünlerin Ege Profil Ticaret ve Sanayi A.Ş.'ye ait tesislerde üretilip stoklanacağı ve bu ürünlerin Şirketimize satılmak suretiyle kendi bayi ağımıza kesintisiz olarak ulaştırılmaya devam edileceği duyurulmuştu. Bu kararlar doğrultusunda bugün itibariyle Şirketimiz personel sayısı 46 kişiye düşmüş olup diğer personelin tümünün iş akdi fesih edilmiştir"

 

İlgili Haberler:

kapaniyor.jpg

200.jpg

uretim.jpg

01 Nisan 2016 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR