“Başarı için oylar artmalı”

  AKP İzmit İlçe İstişare Kurulu toplantısı Ramada Otel’de yapıldı. İstişare Kurulu üyelerinin tam kadro katıldığı programa Bilim, Sanayi ve Teknoloji...

 

AKP İzmit İlçe İstişare Kurulu toplantısı Ramada Otel’de yapıldı. İstişare Kurulu üyelerinin tam kadro katıldığı programa Bilim, Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, ilçe başkanı Ali Korkmaz ve kurul üyeleri katıldı. İstişare üyelerinin taleplerinin dinlendiği ve yerel seçim çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

 

YİNE SİRMEN’İ ELEŞTİRDİ

Programda konuşan ilçe başkanı Ali Korkmaz, siyaseti yapmalarının tek gerekçesinin hizmet düşüncesi olduğunu söyledi. Kürsüden CHP’li Sefa Sirmen’e de yüklenen Korkmaz, “Halktan uzak eskimiş siyasetçiler var. Bu tarz siyasetçiler, her gittiği yerde iş vaat edenler artık çok geride kaldı” ifadelerine yer verdi. Hizmetlerin devamı için teşkilatlarında güçlü bir şekilde çalışmaları gerektiğini söyleyen Korkmaz, sandıkların önemine vurgu yaptı.

 

HİZMET SEVDAMIZ VAR

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “Bizler İzmit için çalışıyoruz. Önümüzdeki seçim çok önemli. Yeni dönemde göreve hazırız. Enerjimiz var, gücümüz var, her şeyden önce sevdamız var. Bu 5 yıl içinde çok güzel çalışmalar yaptık” ifadelerini kullandı. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da, 30 Mart seçimlerinin Türkiye’nin istikrarını isteyenlerle istemeyenlerin rekabeti olacağını söyledi.

 

Nihat Ergün ise konuşmasında muhalefete çattı. Hizmetleri karalama üzerine siyaset yapıldığını belirten Ergün, “Bir yolu bitiremediniz diyorlar. Bunda teknik sorunlar çıktı. Fakat teknik sorun nedir bilmiyorlar. Hayatında hiçbir yere çivi çakmamış” dedi. Ülkenin geleceği ile ilgili 30 Mart seçimlerinin yol gösterici olacağını söyleyen Ergün, “Mümkün olan en iyi sonucu alacağız. Kocaeli’nde çok güzel hizmetler yapıldı. Bugün adayların günüdür. 13 belediyenin 13’ü de AK Partili. Başbakanımız Kocaeli’ni her yerde örnek gösteriyor. Bu süreci başarılı bir şekilde atlatıp güzel bir sonuç alacağız” ifadelerine yer verdi.

 

OYLAR ARTARSA BAŞARILI OLURUZ

Ergün, şöyle devam etti: “Hizmet yapan arkadaşlarımızın arkasında teşkilatlarımız durmalı. Başkanlarımızı sahiplenirsek yine kazanırız. 13 belediyenin tamamı bizde. Üzerine yeni bir şey ekleyemiyoruz. Başbakan belediye sayınızı artırın dedi. hepsi bizde nasıl attıralım dedim. Bir gün sonra Tekirdağ’da Kocaeli’yi örnek verdi. Bizim seçimlerde böyle bir problemimiz var. Bir tanesini kaybetsek başarılı olduk diyemeyiz. Ancak oylarımızı artırırsak başarılı oluruz” dedi.

 

08 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR