Piri Reis’in hafriyatına başlandı

Gölcük Belediyesi’nin yapımını üstlendiği Piri Reis İlköğretim Okulunun hafriyata başlama töreni dün gerçekleştirildiGölcük Belediyesi tarafından Gazi...

BÜYÜT
Gölcük Belediyesi’nin yapımını üstlendiği Piri Reis İlköğretim Okulunun hafriyata başlama töreni dün gerçekleştirildi


Gölcük Belediyesi tarafından Gazi İlköğretim Okulu yerine vaat edilen toplam 92 derslikli 5 okul projesinden biri olan Piri Reis İlköğretim Okulunun hafriyata başlama töreni dün gerçekleştirildi. Gölcük Merkez Mahallesi’nde 1952 yılında kurulan Piri Reis İlköğretim Okulu yeniden yapılandırılmak üzere Ekim ayında yıkılmıştı. Önümüzdeki eğitim öğretim yılına yetiştirilecek olan okulun hafriyata başlama törenine Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir ve çok sayıda davetli katıldı.


2 MİLYON 650 BİN LİRA MUHAMMEN BEDEL
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende açılış konuşmasını Mehmet Ellibeş gerçekleştirdi. İnşaatın hayırlı olması için küçük bir merasim töreni yapmak istediklerini belirterek sözlerine başlayan Ellibeş, “Merkez Mahallemizdeki okul sıkıntısını azaltmak istedik. Valilik ve İl Özel İdaresi ile bir protokol imzalayarak ilçemizde 5 okul projemizi başlattık. Piri Reis yeni projesi ile daha donanımlı olacak. Tüm okulların 2 milyon 650 bin lira muhammen bedel ile ihalesi yapıldı. Piri Reis önümüzdeki yıl teslim edilecek. Diğer okulların teslimatı ise 18 ayı bulacak” dedi. Tören sonunda dua okunarak kurban kesildi.

TOPLAM 5562 METRE KARE
Toplam 24 derslikli olacak olan Piri Reis İlköğretim Okulunda 3 ana sınıfı, 3 müdür yardımcısı odası, 1 müdür odası, 4 öğretmenler odası, 1 okul aile birliği odası, 2 Fen ve Teknoloji Laboratuvarı, kantin, yemek salonu, 2 araç gereç odası, idari ofis, konferans salonu, kütüphane ve arşiv, 3 çok amaçlı oda, arşiv, depo, beden eğitimi salonu, soyunma odası, teshin merkezi, toplantı salonu ve WC bulunacak. Bodrum, zemin, 1. normal, 2. normal kat ve çatı arasından oluşan okul, toplam 5562 metre kareden alanı kapsamakta.

07 Kasım 2013 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR