Gebze’de “Sağlıklı Ailenin Özellikleri” konferansı

Gebze İnsan ve Medeniyet Hareketi’ne bağlı Mutlu Çocuk Okul Öncesi Mektebi tarafından düzenlenen “Sağlıklı Ailenin Özellikleri” konulu konferans Gebz...

BÜYÜT

Gebze İnsan ve Medeniyet Hareketi’ne bağlı Mutlu Çocuk Okul Öncesi Mektebi tarafından düzenlenen “Sağlıklı Ailenin Özellikleri” konulu konferans Gebze Kültür Merkezi Kardelen Nikah Salonu’nda yapıldı.


YENİ BİR MEDENİYETİN İNŞASI AİLEDEN BAŞLAR

Gebzeli bayanların büyük ilgi gösterdiği konferansın açılış konuşmasını yapan Gebze İMH yönetim kurulu üyesi Ertuğrul Taşlı, toplumsal değişimin ve yeni bir medeniyet inşasının önce aileden başlaması gerektiğine inandıklarını ifade ederek, “Yeni hizmete açtığımız ve bugün ilk programını gerçekleştirdiğimiz Mutlu Çocuk Okul Öncesi Mektebimiz de salih bir insan ve salih bir toplum hedefine ancak çocuk eğitimine önem vererek ulaşabileceğimiz inancıyla açılmıştır” dedi.


EV DEDİĞİN EVRENDİR

Daha sonra kürsüye çıkan ve “Her Anne Bir Okul” projesi ile aile ve annelik eğitimi çalışmalarıyla tanınan Eğitimci-Yazar Necla Koytak, konuşmasına ailenin bütün bir evrenin özeti olduğunu belirterek başladı.  Necla Koytak, “Aile kişinin kalesidir. En önemli, en güçlü direnç merkezidir. Dünyayı değiştirmek istiyorsak önce aileden başlamalıyız. Dünyanın bugün ihtiyacı olan tek şey sevgi ve merhamettir. Sevgi ve erdeme dayalı bir dünyanın inşası mümkündür. İktidar olmadan da dünyayı değiştirebiliriz. Bugün dünyanın ihtiyacı olan tek şey sadece ve sadece sevgi ve merhamettir.  Dünyayı değiştirecek olan tek güç sevgi ve merhamettir. Bu da ailede üretilir ve hayata yayılır” dedi.


ABARTILI ERKEK EGEMENLİĞİ

Aile büyüklerinin kendilerini ailenin sahibi gibi görmemesi gerektiğini ifade eden Eğitimci-Yazar Necla Koytak, “Evlilik kâinatın ahengine katılmaktır. Aile reisliği amir memur ilişkisi değildir. Aile danışma ve müşavere ile yönetilir. Abartılı erkek egemenliği kadınlarda değersizlik ve nevrotik algılamaya yol açar. Sağlıklı bir ailede canlı bir iletişim vardır. Mizah duygusu da gelişmiştir. İnsan karakteri üçte iki oranında 0-6 yaşta şekillenir. Çocuğun temel eğitiminde bütün okullardan önce “Duygu Okulu” gereklidir. İşte bu okul da ailedir” diyerek sözlerini tamamladı.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR